Volný čas

Pokud už vás nebude bavit prohlížení si památek, nebo bez cíle brouzdat městem, máme pro vás několik tipů, co dělat v Londýně, máte-li velké množství volného času.

 1. Akvárium – Zabaví se zde hlavně děti, ale nadšení budou i dospělí. Jedná se o nejrozsáhlejší akvárium v Evropě, a najdete ho v blízkosti London Eye.
 2. Dostihy – Milovníci zvířat, hlavně koní, by si ve volném čase neměli nechat ujít Epsomské derby, nejznámější londýnský dostih.
 3. Jídlo a pití – Každý, kdo bude mít v hlavní londýnské metropoli více času, měl by ochutnat jednu z místních specialit. Co se zde tradičně podává k snídani? A jak je to s čajem o páté? Přečtěte si, jaké restaurace navštívit.
 4. Legoland – V Legolandu se opět nejvíce vyřádí děti, ale není to atrakce jen pro ně. Pokud si chcete odpočinout od historických památek, najdete zde mnoho zábavy.
 5. Nákupy – Londýn je městem, ve kterém se zrodilo mnoho módních trendů, a tak není divu, že sem jezdí mnoho lidí nakupovat. Přečtěte si o cenách potravin a oblečení a podívejte se, jaké obchody se zde dají najít.
 6. Primark – Jedním z nejoblíbenějších nákupních řetězců je Primark, kde koupíte velmi dobré oblečení nebo doplňky za příznivé ceny.
 7. Oxford street – Známá ulice s obchody všech různých cenových kategorií. Nachází se v centru města, takže ji najdete velice snadno.
 8. Harrods – Nákupní centrum pro náročnější klientelu. Velmi ikonická budova, která láká všechny turisty světa.
 9. Televize a rádio – Jaké jsou nejznámější britské kanály, které lze ve volném čase sledovat, nebo poslouchat?
 10. Výlety mimo Londýn – Jednou z nejvyhledávanějších aktivit je výlet mimo město. Mnoho z tradičně hojně navštěvovaných míst je v přímé blízkosti Londýna. Co takhle vidět Stonehenge nebo Brighton, nebo Oxford?
 11. Hyde park – Pro odpočinek je jako stvořený největší z královských parků. Ale i tady najdete historická místa, která musíte navštívit.
 12. Stratford upon Avon – Udělejte si výlet do hrabství Warwickshire a navštivte rodné město Williama Shakespeara.
 13. London Dungeon – Chcete li zažít něco nevšedního a zároveň poznat temnou stránku londýnské historie, měli byste navštívit London Dungeon. Interaktivní strašidelná atrakce s řadou speciálních efektů, které ohromí, vystraší a pobaví celou rodinu.
 14. Londýnská zoo – ZSL Whipsnade Zoo v Londýně je největší britskou a zároveň jednou z největších evropských rezervací. Zoo vás překvapí nejen svou rozlohou, ale i nevšedními zážitky, které tu na vás čekají.
 15. Thorpe Park Resort – Je přímo ostrovem zábavy! Najdete zde jedny z nejvyšších a nejdelších horských drah v Evropě. Přečtěte si co všechno park nabízí, jaká je jeho otevírací doba a kde koupit vstupenky.
 16. Mrakodrap ShardNejvyšší budova v Londýně, která vám nabídne výhled na celý Londýn. Moderní mrakodrap připomínající střep je terčem mnoha turistů.
 17. KidZania – Návštěva unikátního mini městečka bude poučným zážitkem pro děti, které si v rozsáhlém zábavním parku vyzkouší nejrůznější povolání.
 18. Kew Gardens – Rozsáhlé zahrady s největší botanickou a mykologickou sbírku na světě se stezkou korunami stromů nebo spoustou zábavných či poučných staveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..