KidZania – zábavní park

Když už budete v Londýně, neváhejte vzít ratolesti za poučením a zábavou do parku KidZania. Tady si na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je být dospělákem, pracovat a vydělávat peníze. To vše v dokonale vybaveném dětském městečku, které má svou vlastní ekonomiku a vypadá jako skutečné.

Víc než jen hra

Děti si v KidZanii osahají své vysněné profese, ať už práci zdravotní sestřičky, hasiče či herce v divadle. Vybírat si mohou z celkem asi 60 povolání. S vydělanými fiktivními penězi zvanými kidZos se pak budou učit nakládat – třeba se za odměnu pobaví v tanečním klubu nebo půjdou nakupovat do supermarketu.

Během aktivit si děti osvojí různé dovednosti a dozví se spoustu nového, třeba o recyklaci nebo základech první pomoci. Může to být pro ně skvělá lekce angličtiny. Především ale získají povědomí o fungování našeho světa a hravou formou se naučí základům finanční gramotnosti. 

Neztratit se a nemít hlad

Pro orientaci si při vstupu stáhnete mapu městečka a děti obdrží bezpečností náramek s čipem. Občerstvit se společně můžete ve Fire House nebo Gourmet Burger Kitchen, kde si mohou děti samy sestavit hamburger. Menší svačinku a kávu nabídne například místní Coffee Shop.

Za kolik, kde a kdy

Při nákupu vstupenek online vás vstup pro dítě od 4 do 14 let vyjde v přepočtu asi na 550 Kč (19 liber). Doprovod nad 15 let pak zaplatí zhruba 460 Kč (16 liber). Na místě jsou lístky výrazně dražší, za dítě nad tři roky dáte 38 liber. Objednejte se tedy raději předem a zvažte, zda pro vás bude výhodné rodinné vstupné. 

Zarezervovat vstupenky od 11.64 € (sleva až 50% při rezervaci online)

Zábavní park KidZania je součástí Westfield London Shopping centre (v I. podlaží) a najdete ho ve White City v ulici Ariel Way. Můžete tedy výlet spojit i s nákupy. Standardně zhruba od 10:00 do 19:00 se tu mohou bavit a zároveň vzdělávat děti do 14 let. Otevírací doba však není zcela fixní a je třeba ji sledovat na oficiálních stránkách, kde naleznete rozpis pro jednotlivé dny v měsíci a další potřebné informace.

Podívejte se na video představují zábavní park a jeho možnosti