Londýnské akvárium

V londýnské County Hall, ležící hned vedle London Eye, se nachází muzeum Mořské akvárium Londýn (Sea Life London Aquarium). Jedná se o jedno z nejrozsáhlejších akvárií v Evropě.

vyhled-na-londyn3Mořské akvárium v Londýně

Londýnský Sea Life byl otevřen už v roce 1997, ale od té doby prošel mnohými změnami a nyní je jeho návštěva opravdu velkolepá. V akváriích, jež zabírají 3 patra, najdete více než 500 druhů mořských živočichů, a to jak sladkovodních, tak mořských. U každého akvária je tabulka, kde se dozvíte, kde na zeměkouli se nacházíte, jaký biotop pozorujete a jaké ryby zde najdete.

Vstupenky

Vstupenky si můžete zakoupit přímo na místě, na jejich oficiálních stránkách nebo online, kde u většiny vstupenek dostanete slevu 10–40%. Klasický lístek stojí dospělého a dítě od 16 let 27 liber (asi 810 Kč), dítě od 3 do 15 let 22 liber (cca 6600 Kč) a mladší děti mají vstup zdarma. Máte-li v plánu navštívit i London Eye, Madame Tussauds či London Dungeon, můžete si koupit různě kombinované vstupenky, které vás jistě vyjdou levněji než samostatně.

Zarezervovat vstupenky od £22 (sleva 21% při rezervaci on-line)

Šnorchlování se žraloky

Jedna ze skvělých atrakcí, jež můžete v Mořském akváriu v Londýně využít, je šnorchlování se žraloky. Za tuto aktivitu si bohužel musíte připlatit, a to ne málo, ale zažijete neopakovatelnou podívanou na více než 15 žraloků, z nichž jeden má skoro 3 metry. Dospělého tento zážitek stojí 125 liber (cca 3700 Kč) a pro celou rodinu (2 dospělí + 2 děti) stojí lístek 450 liber (asi 13400 Kč). Samozřejmostí je proškolení odborníky. Pokud se na vás chce někdo dívat skrz sklo akvária, musí si zaplatit 25 liber (cca 750 Kč).

Otevírací doba

A kdy se můžete do Sea Life podívat? V akváriu otevírají každý den stejně, a to v 10:00. Zavírá se v 19:00 s tím, že poslední prohlídka začíná o hodinu dříve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..