Obchody na Oxford Street

oxford-streetKromě obchodního domu Harrods se v Londýně nachází další velké nákupní středisko. Je jím proslulá ulice Oxford street, která se nachází v obvodu Westminster. Pokud se budete v Londýně pohybovat kolem Hyde parku, určitě ji nemůžete minout. Protíná ji i známá Regent Street, která vede na Piccadilly Circus.

Proč Oxford Street?

Původně se ulici říkalo Tyburn Road. Byla totiž cestou vězňů na Tyburnské popraviště. V 18. století však pozemky kolem této ulice koupil hrabě z Oxfordu, takže nese jméno po něm. O několik desítek let později začaly stavební práce a ulice se stala centrem obchodu.

Nakupování

Dnes znají všichni tuto ulici především pro nákupy, je totiž plná obchodů velkých značek, ale i malých butiků. Najdete tu ale především velmi luxusní zboží. Narazíte tu například na velké knihkupectví Borders, obchod se zábavou Virgin Megastore a oblečení prodává Topshop, Mango, Primark nebo Marks and Spencer.

Otevírací doba

Otevírací doby jednotlivých obchodů se od sebe moc neliší. Většina obchodů od pondělí do pátku otevírá v půl 10 ráno a končí v 8 večer. V sobotu a neděli je situace trochu jiná. V sobotu se do jednotlivých obchodů dostanete už v 9, ale v neděli až v 11. Poslední den týdne je také ze všech nejkratší, zavírá se už kolem páté, šesté nebo sedmé hodiny.

Podívejte se na video o West endu, jehož součástí je právě Oxford street.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..