Londýnské restaurace

Londýn je jedno z kulturních center Evropy. Co se týče kuchyně, jak sami uvidíte, vybere si skutečně každý. V restauracích ochutnáte typická anglická jídla, ale i mezinárodní pochoutky.

Kam v Londýně zajít na jídlo?

Nejznámější čtvrť, kam se chodí v pátek a sobotu najíst celý Londýn, je Angel. Narazit zde můžete dokonce i na některou ze slavných osobností.

Další oblastí, kde se jistě dobře najíte, je i Camden Town na severu Londýna. Zde se nacházejí restaurace s kuchyní vegetariánskou, thajskou, mexickou, italskou, řeckou, čínskou, ale například i indickou. Největší koncentrace indických restaurací je však v oblasti Banglatown. Mějte ale na paměti, že jídla zde jsou opravdu pálivá. Nejoblíbenější je indické Kari, které si můžete vzít také s sebou („takeaway“).

Další známou čtvrtí je Chinatown v Soho. Ve zdejších čínských restauracích zaplatíte jednu cenu a můžete si nandat tolik, kolik jen zvládnete sníst. Ochutnejte třeba oblíbenou pečenou kachnu.

Hledáte-li něco exotičtějšího, navštivte Brixton, kde můžete mj. ochutnat také africkou či karibskou kuchyni, Golders Green = židovská jídla nebo Kingsland Road = vietnamské pokrmy.

Tipy na londýnské restaurace

Restaurace Gordon Ramsay

Světoznámý kuchař Gordon Ramsay má po celém Londýně hned několik restaurací, z nichž se některé pyšní dokonce Michelinskou hvězdou. Kuchyně jednotlivých restaurací jsou odlišné, ale kvalita je zaručena. Všechny restaurace tohoto kuchaře stojí za návštěvu, zde je výčet těch nejznámějších z nich:

Foxtrot Oscar – podávají se zde jídla z kvalitních surovin, menu je jednoduché a nabízí výhodné ceny za obědové menu.

Gordon Ramsay Plane Food – restaurace, kterou naleznete na terminálu číslo 5. Můžete si zakoupit balíček s sebou do letadla.

Murano – italská restaurace, která je držitelem Michelinské hvězdy. Podávají se zde italské speciality. Pizzu zde ale na jídelníčku naleznete jen málokdy.

York and Albany – v jednoduchosti je krása, to je heslo této restaurace. Vše v jednom je propojené s hotelem. Vaří se zde klasická anglická jídla.

Zajímavostí je, že Gordon Ramsay měl restauraci dokonce také v Praze. Ta ovšem neměla takový úspěch a v současné době již nefunguje.

Restaurace Jamie Oliver

Další známý Londýňan se jmenuje Jamie Oliver a netřeba ho dlouze představovat.  I on má po Londýně rozesetých několik restaurací.

Fifteen – v restauraci vaří mladí patnáctiletí kluci ze sociálně slabých rodin, které Jamie zasvětil do své kuchyně. Výtěžek z prodeje jde do dobročinných sdružení.

Jamie’s Italian – jelikož Jamie miluje italské suroviny, založení této restaurace byla jen otázka času. Nabízí zde jednoduché speciality za přijatelnou cenu.

Londýn je právem považován za multikulturní centrum, o čemž vás jistě přesvědčí i nynější „ochutnávka“

Afghánské restaurace v Londýně

Afghan Kitchen – už podle názvu zjistíme, že se jedná o afghánskou kuchyni. Restaurace se nachází v oblasti Angel, kterou jsme si představili v úvodu. Podávají zde pouze tři jídla, ale téměř vždy se zde stojí fronta.

Indické restaurace v Londýně

Tayyabs – jedna z restaurací v indickém stylu, jež se nachází v Banglatown.

Japonské restaurace v Londýně

Itsu – nejlepší restaurace pro milovníky japonské kuchyně. Sushi různých tvarů a barev můžete ochutnat v několika pobočkách po celém Londýně.

Akari – další výborná japonská restaurace. Nachází se v oblasti Angel.

Wasabi prodejny – po Londýně se také nachází několik tzv. Wasabi prodejen, kde můžete ochutnávat různé druhy sushi po jednom kousku.

Čínské restaurace v Londýně

V Londýně naleznete čínské restaurace v různých cenových kategoriích. Jednu z těch nejdražších nyní uvádíme.

Hakkasan – nejlepší čínská restaurace v Londýně. Cena se odráží v kvalitě jídla, ale útěchou vám může být, že mnozí návštěvníci zdejší kuchyni považují za lepší než v samotné Číně.

Turecké restaurace

Tas – turecká restaurace, která má navíc také pěknou zahrádkou. Čekat zde můžete dobrou kuchyni za rozumnou cenu.

Francouzské restaurace v Londýně

Maze – v této restauraci nenajdete pouze francouzská jídla, ale najíte se zda také pokud jste milovníky asijské kuchyně. Hned vedle je Maze Grill, kam určitě zajděte na fantastický steak.

Galvin Bistrot – hledáte-li výbornou francouzskou klasiku v příjemném prostředí, pak jste na správném místě. Restaurace se řadí mezi ty luxusnější londýnské restaurace.

Italské restaurace v Londýně

Vapiano – tato italská restaurace si zakládá především na kvalitních surovinách. Podávají se zde saláty, těstoviny a oblíbená pizza. Po Londýně naleznete hned několik poboček.

Luxusní restaurace v Londýně

Pétrus – toužíte – li po luxusu, zde ho najdete. Na menu jsou pokrmy moderní evropské kuchyně a v prostorech se nachází také vinný sklep.

A konečně, kam zajít na klasiku?

Chcete-li ochutnat tradiční fish and chips nebo typickou anglickou snídani, určitě zajděte do West End Kitchen nebo do The Stocpot. Najíte se zde rychle a levně.

Pár praktických rad na závěr

Ve většině londýnských restaurací platí zákaz kouření.

Chcete-li v Londýně ušetřit a zároveň se chovat ohleduplně k přírodě, jistě rádi využijete „vychytávku“ jednoho z londýnských starostů. Díky němu se v restauracích servíruje voda z kohoutku v pěkných karafách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..