Londýnská zoo

ZSL Whipsnade Zoo v Londýně je největší britskou a zároveň jednou z největších evropských rezervací. Na více než 600ti akrech se rozkládá park, který poskytuje domov skoro třem tisícům zvířat. Tato londýnská zoo je co nejvíce přizpůsobena jejich přirozenému prostředí a zvířata se zde pohybují volně. Mnoho z nich patří mezi ohrožené druhy. Po zoo se můžete projíždět parním vlakem “Jumbo Express” nebo se, pokud je to bezpečné,  procházet.

V programu jsou denní představení s lachtany a exotickými ptáky, dětská farma s domácími zvířaty a také fotografické workshopy s divokými zvířaty. Ti, co si chtějí ze zoo odnést nevšední zážitek je připravena nabídka stát se na den pomocníkem a pomáhat ošetřovatelům s jejich běžnými úkoly.

Trasa

ZSL Whipsnade Zoo se nachází na severu Londýna, v Dunstablu, hrabství Bedfordshire. Autobusy Centrebus jezdí, s vyjímkou neděle, v pravidelných intervalech přímo až k zoo.

Nejbližší vlakové stanice jsou Luton a Hemel Hempstead. Ze stanice je nutné vzít si taxi, které vás zaveze až k zoo.Cesta s ním trvá přibližně 20 minut a svá stanoviště mají přímo na obou vlakových stanicích.

Otevírací doba

Začátek otevírací doby je po celý rok stejný v 10 hodin. Mění se pouze její konec. Od března do začátku září je poslední vstup možný v 17.00, od září do začátku října v 16.00 a od října do února v 15.00.

Vstupenky

Vstupenky můžete zakoupit na místě, ale doporučujeme je pořídit online. Můžete tak totiž ušetřit až 45% z jejich ceny. Jednodenní vstupenka pro dospělého stojí £21,30, pro dítě ve věku 3 – 15 let stojí vstupenka £13,80. Děti do 3 let věku mají vstup zdarma. Studenti (16+) a senioři (65+) mají zvýhodněné vstupné.

Zarezervovat vstupenky od £11,82 (sleva až 45% při rezervaci on-line)