Legoland

zdroj: files.zsstribrnicka.webnode.cz
zdroj: files.zsstribrnicka.webnode.cz

Jste už unaveni z celodenních procházek po Londýně? Máte rádi zábavní parky? Pak navštivte Legoland v Londýně. Uděláte radost svým dětem, kterým je tento park především určen, ale sami si ho oblíbíte také. Legoland znamená v překladu svět Lega, což nám napovídá, že v tomto areálu je skoro vše postaveno z Lega.

Atrakce

Legoland je rozdělen na několik částí, jako Země Vikingů, Království rytířů nebo například Svět dobrodružství. Každá z těchto částí obsahuje několik atrakcí. Těch je momentálně v celém parku 51. Můžete vyzkoušet například horskou dráhu The Dragon (drak), nechat si nakreslit svoji karikaturu, projít si labyrint nebo si prohlédnout Legoland z balónu.

Ostatní činnosti

Až Vám vyhládne, stačí si v areálu vyhledat nejvhodnější stánek či restauraci. Těch je dohromady 16 a nabídnou Vám jak zmrzlinu, tak hamburger či pizzu. V Legolandu je také 9 obchůdků, kde si můžete koupit suvenýry ze zábavního parku, ale i oblečení. A pokud Vám přijde den na prohlídku málo, přenocujte v Resort Hotelu přímo v areálu. Hotel stylově pojal výzdobu a Vy můžete přespat například v pirátské kajutě.

Ceny

Čtyřčlenná rodina zaplatí za klasickou vstupenku necelých 170 liber, což je v přepočtu asi 5000 Kč, můžete ale využít výhodnějších cen při nákupu vstupenky přes internet, kde ušetříte asi 2000 Kč. Kdyby Vás nebavilo stát fronty na atrakce, je zde možnost připlatit si a budete mít přednost před ostatními lidmi s klasickými vstupenkami. Pokud jste přijeli autem, je důležité myslet na parkování. To Legoland také nabízí a zaplatíte za něj v přepočtu asi 90 Kč.

Otevírací doba a trasa

Otevřeno je až na pár výjimek denně. V hlavní sezóně je to od 10:00 do 19:00. V jiných měsících může býti otevřeno pouze do 18:00 nebo dokonce 17:00. Do Legolandu se dostanete autem, nejkratší cesta z centra Londýna je dlouhá necelých 43 km, autobusem č. 702 nebo i vlakem.

Levnější vstupy i více informací najdete na oficiálních stránkách zábavního parku.

Podívejte se, jak to v Legolandu vypadá. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..