Hyde Park v Londýně

Hyde park
Hyde park

Hyde park je nejznámější a největší park v centru Londýna v městském obvodu Westminster. Je také jedním z významných královských parků, kterých je v tomto hlavním městě dohromady osm. Můžeme ho rozdělit na dvě poloviny, které od sebe odděluje Serpentinové jezero. Vedle tohoto parku se nachází Kensingtonské zahrady, které jsou někdy považovány za jeho součást. Pozemek pro Hyde park získal v 16. století král Jindřich VIII. od mnichů z Westminster Abbey.

Pro odpočinek i koncerty

Park je především oblíbeným odpočinkovým místem, ale v minulosti byl také dějištěm několika velkých koncertů. Vystoupili zde například Rolling Stones, Pink Floyd, Queen nebo Red Hot Chili Peppers.

Pokud vyrazíte do Londýna a nespokojíte se jen s památkami jako je například The London Eye, určitě se do Hyde parku podívejte. I zde totiž najdete krom přírody také několik zajímavých míst. Jedním z nich je Speakers´ Corner, veřejné prostranství, kde bylo v minulosti povoleno vyjádřit se úplně ke všem tématům (samozřejmě kromě urážení královské rodiny). Je zde také Památník Diany, princezny z Walesu. Ten má podobu kamenné kruhové fontány a stojí zde od roku 2004.

Podívejte se na video ukazující prostory Hyde parku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..