Počasí v Londýně

Podnebí v Londýně je mírné přímořské. Nevyskytují se časté teplotní extrémy. Velký vliv na počasí má blízkost Lamanšského kanálu. Překvapit nás může vysoká vlhkost vzduchu a mlhy. Nejznámější je londýnská mlha „the fog“. Londýn je proslulý svými častými srážky, které přinášejí vzdušné proudy z oceánu. Srážky jsou celoročně mírné (pod 600mm) a v každém měsíci podobné, kolem 50 mm. Na každý měsíc připadá okolo 10 deštivých dnů. Většinu času je obloha zatažená a tak deštníky jsou nutností.

V každém ročním obdobím můžete navštívit Londýn a nebudete zklamáni. Zhlédnout jeho pamětihodnosti, poznat rozmanitý život obyvatel a nebo se kochat pohledem na Temži můžeme celoročně. Každé období má své kouzlo a nám je tak nabízen Londýn v jiné podobě.

Jarní londýnské počasí

Počasí bývá velice proměnlivé a to především do konce dubna. Květen a červen jsou teplými měsíci. Je to také nejsušším ročním obdobím.

Léto v Londýně

Průměrná teplota 20 °C. Červenec a srpen jsou více deštivé než květen a červen. Léto je nejslunnějším obdobím roku a jen zřídka příliš horké.

Podzim v Londýně

Dochází k poklesu teplot. Říjen a listopad jsou bohaté na srážky. Čekají nás i chladné večery.

Zima v Londýně

Díky poloze Londýna bychom mohli očekávat kruté zimy ale tomu zabraňuje Golfský proud. Zima je chladná a srážky jsou nepříliš časté. Sněžení jsou téměř neznámou skutečností. Nejnižší teploty bývají v lednu 2-5°C. Teplota je také ovlivněna metrem až o 5°C.

Počasí v Londýně on-line

Click for Londýn, Spojené království Forecast

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..