Televize a rádio

Skvělou příležitostí, jak si naposlouchat angličtinu, naučit se nová slovíčka, dozvědět se nové informace a zabít volný večer, je sledování televize nebo rádia. Mnoho hotelů v Londýně má televizi v každém pokoji, pokud si ale vyberete hotel bez ní, hodně stanic vysílá online.

BBC

BBC (British Broadcasting Corporation) je jak rozhlasová, tak televizní společnost. Jedná se o nejznámější a nejserióznější britskou mediální společnost a navíc používá spisovnou výslovnost a angličtinu. Stanice BBC má několik kanálů. V televizním vysílání je to BBC One, BBC Two, BBC News atd. Každý kanál se specializuje na jinou věkovou skupinu, nebo jiné typy pořadů. Mezi rozhlasovými stanicemi je to například BBC Radio 1, BBC Radio 2 a BBC Radio Manchester.

České televizní kanály v Londýně

Nemáte-li zájem sledovat anglickou televizi či rádio nebo neumíte-li anglicky, na internetu najdete online vysílání i českých televizí a rádií. K tomu vám tedy stačí jen například wi-fi v hotelu.

Anglické seriály v ČR

Pokud si chcete procvičit angličtinu, můžete se dívat na anglické seriály či filmy i u vás doma. Dobré je, vložit si anglické titulky. Mezi nejoblíbenější seriály patří Červený Trpaslík nebo Ajťáci. Populární britský film je například Milionář z chatrče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..