Zahrady Kew Gardens

Skleník Kew Gardens
Skleník Kew Gardens

Je to úžasné místo pro milovníky květin, hub, ale také procházek a klidu. O tom vypovídá velikost prostoru, na kterém se londýnské Kew Gardens rozkládá. Rozloha tohoto objektu činí 132 hektarů a najdeme na něm přes 30 000 druhů rostlin, 6 nádherných botanických skleníků, největší a nejrozmanitější botanickou a mykologickou sbírku na světě, která byla založena roku 1840. Tento ráj rostlin a hub založil Henry, lord Capell Tewkesburgy a je starý přes 250 let.

Tento areál, mimo spousty dalších, spravuje společnost, která zaměstnává více než 1100 zaměstnanců a je sponzorována Ministerstvem životního prostředí, potraviny a záležitostí venkova. Má také vlastní policejní sílu, která funguje od roku 1847.

Kew Gardens není jen místo odpočinku, jako je například Hyde Park, ale také plné akcí jako například sezónní výstavy a aktivity.

Jednou z velkých atrakcí je tzv. “Treetop walkway” neboli “chodník korunami stromů”. Otevřeli ho v roce 2008 a návštěvníci mohou jít 200 metrů pěšky, 18 metrů nad zemí. Jsou zde schody nahoru a dolů a také výtahy. Lidé se mohou procházet lesními mýtinami a obdivovat krásu přírody také z jiného pohledu než-li ze země. 

Treetop walkway Kew Gardens
Stezka korunami stromů

Je zde také “The Hive” neboli “Úl”. Byl otevřený v roce 2016 a je zasazen na louce s divokými květy. Jeho cílem je zdůraznit mimořádný život včel.

Čeká vás zde také spoustu dalších poučných i zábavných staveb pro malé i velké. Najdete tu budovy inspirované zahraničím (například z Číny, z Japonska) a spoustu dalšího. 

Bezplatné prohlídky zahrad provádějí denně vyškolení dobrovolníci. Tento zážitek je vhodný pro lidi všech věkových kategorií. Pokud si prohlídku zahrad nechcete nechat ujít, zarezervujte si lístky do Kew Gardens a zažijte den plný zábavy s rodinou přáteli. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Vstupenky do Kew Gardnes od £4.05 při rezervaci online zde