Mrakodrap Shard

Tento „střípek“, jak zní český překlad slova Shard, rozhodně v centru Londýna nepřehlédnete. Jedná se totiž o nejvyšší budovu Velké Británie, nacházející se nedaleko historického mostu Tower Bridge. Tvar budovy může připomínat skleněný střep. Nejen že je Shard největší budovou Velké Británie, ale zároveň je s 310 metry 4. nejvyšší budovou světa. Kromě toho, že si v mrakodrapu můžete pořídit byt za astronomickou sumu, je budova navštěvována turisty.

Výstavba

Výstavba budovy byla zahájeno v roce 2009 a dílo bylo dokončeno až 3 roky poté. Architektem stavby je Ital Renzo Piano. Aby mohla budova vypadat tak, v jaké podobě jí vidíme dnes, museli investoři vynaložit přibližně 450 milionů liber na její výstavbu.

Výhled z mrakodrapu

Shard navštěvuje denně okolo 6000 turistů právě kvůli výhledu, který nám moderní budova naskýtá. Do mrakodrapu si lze koupit vstupenku a prohlédnout si krásy města z výšky. Výtah vás vyveze až na místo, odkud budete mít Londýn jako na dlani. Vyhlídky se nachází v 69. a v 72. patře.

Vstupenky a otevírací doba

Vstupné lze zakoupit přímo na místě nebo výhodněji online.

Otevírací dob je každý den od 10:00 – 22:00. Poslední vstup je ovšem možný pouze do 21:00. Na Shardu přímo doporučují ověřit otevírací dobu na oficiálních stránkách, kde naleznete kompletní kalendář.

Zarezervovat vstupenky od 19.39 € (sleva až 35% při rezervaci on-line)