Londýnské speciality

Chystáte se na výlet do Londýna a chcete ochutnat místní speciality? Není to úplně jednoduchý úkol. Je těžké nalézt speciální londýnské pochoutky, jelikož se zde nachází speciality ze všech koutů světa. Pojďme si ale vyjmenovat pár nejzásadnějších londýnských specialit, které stojí za to ochutnat.

Jacket potato

Jacket potato, v překladu brambora v kabátku, je jednou z nich. I když si každý někdy opekl bramboru nad ohněm, tradice pečených brambor pochází z Londýna. Je to velmi jednoduché a rychlé jídlo. Jedná se vlastně o pečenou bramboru ve slupce, která může být naplněna různými druhy náplní. Mezi nejoblíbenější patří sýrová, s masem anebo také se zeleninou. Setkat se ale můžete i s náplní s fazolemi, curry, tuňákem nebo jogurtem. Stejně jako fish and chips, které jsou známé po celé Anglii, i Jacket Potato koupíte v pouličních stáncích. Pečená brambora je ale jisto jistě zdravější variantou rychlého občerstvení.

Sendviče a tousty

Během oběda si obyvatelé Londýna rádi dávají různé tousty a sendviče. Nejznámější je okurkový toust, nejčastější potom sendvič BLT. Zkratka ukrývá názvy Bacon, Lettuce a Tomato. Jde tedy o sendvič se slaninou, salátem a kousky rajčat. Nejznámější prodejce sendvičů v Londýně je Subway. Pokud hledáte sendviče opravdu kvalitní, zkuste Pret A Manger. Ceny běžných sendvičů a baget jsou nízké. V minulosti se ale podařilo vyrobit sendvič i za 85 liber, což je zhruba 3 500 Kč.

Něco sladkého

Milovníci laskomin si v Londýně přijdou na své. Specialitou je cupcake. Cupcakes jsou malé dortíčky polité polevou různých barev a chutí. Jsou menší než klasické muffiny, ale jsou stejně nápadité. Nejoblíbenější jsou čokoládové a vanilkové s mátovou polevou. Pokud zavítáte do Londýna, musíte ochutnat i zdejší baked cookies. Tyto pečené sušenky jsou oblíbené ke kávě a čaji.

Jelikož je londýnská strava tučnější, málo komu vyhovuje a to především při delších pobytech. Problém nastal například i u sportovců v době olympijských her. Londýnský catering tak měl plné ruce práce. Vy ale neváhejte a při návštěvě Londýna žádnou z londýnských specialit nevynechejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..