Londýnské oko

London Eye
London Eye

London Eye neboli Londýnské oko (oficiálně Coca-Cola London Eye) je největším vyhlídkovým kolem v Evropě. Stojí na jižním nábřeží Temže a patří mezi dominanty Londýna. Na stavbě London Eye v roce 1999 se podílelo šest evropských států. Mezi nimi i Česká republika. Je vysoké 135 metrů.

Vstupenky na London Eye

Nejvýhodněji vás vyjde nákup předem online na webových stránkách. Můžete si klidně zvolit přesný čas své návštěvy, pak můžete vstupenky pořídit už od £22 – pokud nechcete vstupné kombinovat s žádným jiným balíčkem. Oproti nákupu u pokladny ušetříte 10%, ale hlavně se vyhnete dlouhým frontám. Plánujete-li navštívit i další londýnské atrakce jakož např. Muzeum Madame Tussaud nebo nově otevřené Shrek’s Adventure, určitě využijte některý z balíčků, který bude aktuálně k dispozici. Na vstupném výrazně ušetříte.

Otevírací doba a další informace

Kabina London eye
Kabina London eye

Otevírací dobu si raději ověřte na oficiálních stránkách, často se z různých důvodů zkracuje nebo prodlužuje. V lednu počítejte s pravidelnou 14ti denní odstávkou kvůli pravidelné údržbě. Jinak zpravidla platí tato otevírací doba:

září – květen: 11-18 hod.

červen – srpen: 10-20.30 hod.

Zarezervovat vstupenky od £22 (sleva 10% při rezervaci on-line)

Kudy k Londýnskému oku

London Eye leží na jižním břehu Temže mezi Westminster Bridge a Hungerford Bridge. Pokud se v této lokalitě budete pohybovat, určitě se nedá přehlédnout. V případě, že využijete hromadnou dopravu:

V londýnském metru plánujte jako cíl své cesty stanice Waterloo, Embankment, Charing Cross nebo Westminster. Ze všech těchto stanic je London Eye v pěší dostupnosti několika minut.

Pro cestu londýnským double-deckerem volte linky 211, 77 a 381. Pokud si zaplatíte některou z autobusových linek po památkách, dost pravděpodobně bude London Eye jednou ze zastávek.

TIP na závěr – vydejte se k London Eye lodí! 40ti minutová jízda po Temži a následná vstupenka na Londýnské oko vás vyjde na £22,83. Loď vás zaveze až k Tower Bridge, cestou uvidíte mj. Monument nebo St. Paul’s Cathedral.

Stále nejste rozhodnuti, jestli se tuto dominantu Londýna vypravíte? Podívejte se na video, ve kterém uvidíte záběru vnitřní i venkovní záběry této atrakce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..