10 důvodů, proč navštívit Londýn

big-ben9Přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou a ještě si nejste svou volbou jisti? Sepsali jsme pro všechny nerozhodnuté 10 důvodů, proč je Londýn vhodným kandidátem ke zvážení. Je jich samozřejmě mnohem více, ale u nás najdete opravdu jen ty nejdůležitější. 

1) Prvotřídní atrakce

Jako první vás jistě napadnou všechny možné památky, díky kterým se toto město stalo evropskou ikonou. Nenechte si ujít výhled z London Eye, potkejte celebrity v Muzeu voskových figurín, a nebo prozkoumejte některé z nejcennějších světových památek v mnoha muzeích.

2) Divadla na West Endu

Londýn má jednu z největších a nejlepších divadelních scén na světě. Mnoho známých herců hraje právě na West Endu, a jestliže patříte mezi fanoušky kultury, určitě si nenechte ujít jedno z mnoha představení. Vyberete si z muzikálů, činoher od známých autorů, ale uvidíte i debuty nových a mladých autorů.

London Eye
London Eye

3) Ikonické panorama

Londýnské panorama zahrnuje mnoho památek, a zdaleka nejkrásnější je město v noci, když se rozsvítí všechna světla. Ze všech možných staveb jistě poznáte vysokou věž Big Bena, nebo tradiční budovy Parlamentu ve Westminsteru.

4) Skvělá nákupní centra

Mnoho lidí při své dovolené rádo nakupuje, obzvláště v obchodech, které v zemi svého bydliště nenajde. Proto se rozhodně vydejte do známého obchodního domu Harrods, zastavte se na Oxford street, nebo nakupte zalevno v Primarku.

5) Zeleň ve městě

Ne každé město má tak rozlehlou síť parků jako Londýn. Královské parky jsou jak stvořené k odpočinku a jsou rozesety po celém mestě. Nejznámějším z nich je asi Hyde Park, ale nádherné zahrady najdete i v areálu Kensingtonkého paláce.

6) Řeka Temže

Ty úplně nejkrásnější evropská města mají vždy nějakou vodní plochu. U Londýna tomu není jinak a prohlídka města z lodi na řece Temži je velmi atrakitvní a nezapomenutelná.

londýnské metro - Wimbledon
londýnské metro – Wimbledon

7) Nejlepší místo pro sport

Pokud jste fanoušky sportu, je Londýn perfektním místem právě pro vás. V roce 2012 se zde konaly Olympijské hry, ale v rámci sportu se zde děje mnoho věcí každý měsíc. Nejvyhledávanějšími sportovními utkání jsou ta fotbalová, uvidíte týmy jako Chelsea nebo Arsenal. Pro všechny milovníky tenisu bude hlavním dejištěm všech zápasů Wimbledon.

8) Mnoho atrakcí zadarmo

Mnoho důležitých galerií a muzeí je v Londýně zadarmo. Neváhejte a navštivte Národní galerii nebo Galerii Tate.

9) Všechny druhy ubytování

Jelikož je Londýn jednou z největších evropských metropolí, najdete v něm všechny druhy ubytování. Ať už máte malý rozpočet, nebo se chystáte na své dovolené rozšoupnout, vždy najdete to pravé právě pro vás. Vyberte si z mnoha různých zájezdů – eurovíkendů i levných pobytů do 5 000 Kč.

10) V Londýně se vždy děje něco nového

Nezáleží na tom, pokolikáté se do Londýna vydáte, vždycky v něm najdete něco nového. Každý den můžete zažít něco jiného, neopakovatelného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..