Po londýnských stopách Sherlocka Holmese

zdroj: kbvollmarblog.wordpress.com
zdroj: kbvollmarblog. wordpress.com

Máte rádi Sherlocka Holmese, ať už v knižní, filmové, nebo seriálové podobě? Pak tu pro vás máme článek, ve kterém najdete všechna důležitá místa v Londýně, která jsou s tímto slavným britským detektivem spjatá. 

1) Baker street

Každá správná cesta za Sherlockem Holmesem by měla začít právě v této ulici. Baker street, kde v imaginárním čísle domu 221b podle Conana Doyla detektiv bydlí, je tím nejlepším začátkem prohlídky. Zde navštívíte známé muzeum Sherlocka Holmese, projdete celým jeho domem a dozvíte se mnoho nových věcí.

zdroj: pinterest.com
zdroj: pinterest.com

2) Muzeum voskových figurín Madame Tussauds

Z Baker street je to do muzea voskových figurín jen několik málo kroků. A ptáte se, jakou souvislost má toto místo s naším detektivem? V jednom z nejnovějších filmů, Sherlock Holmes: Hra stínů, totiž Holmese hraje Robert Downey Jr., kterého v muzeu uvidíte. A co víc? Bude oblečen právě jako hlavní postava příběhů Arthura Conana Doyla.

3) The Sherlock Holmes pub

Pokud se budete nacházet poblíž Charing Cross, určitě neváhejte a vydejte se do této hospody. V podniku najdete mnoho věcí, které se vážou k příběhům detektiva i jeho pomocníka Watsona. Můžete si zde dát oblíbené jídlo a pití obou postav.

4) Britské muzeum

Jedno z ikonických míst, kam často Sherlock Holmes vyrážel za svým průzkumem. Muzeum je zcela zdarma a uvidíte v něm mnoho věcí, které nenajdete jinde na světě.

5) Katedrála svatého Pavla

Další z památek, která se pro Londýn stala ikonou. A proč navšívit právě tuto katedrálu? Točil se zde totiž film, s již zmíněným Robertem Downeym Jr. s prostým názvem Sherlock Holmes. Ten vyšel v roce 2009. Pokud jste tedy tento snímek viděli, určitě některá místa z katedrály dobře rozpoznáte.

6) Výstava Sherlock Holmes v Muzeum Londýn

Oficiálním názvem The Museum of London otevírá výstavu pojmenovanou po nejslavnějším detektivovi světa. Jestliže se v Londýně nacházíte v časovém rozmezí od 17. října 2014 do 12. března 2015, určitě si nenechte tuto prohlídku v Londýnském muzeu ujít. Bude to největší výstava po 60 letech a návštěvníci uvidí věci, které nejsou tak známé. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..