Westminster

Westminsterské opactví
Westminsterské opactví

Westminster je městský obvod, do kterého kromě samotné čtvrti Westminster patří také čtvrti Marylebone nebo Paddington. V tomto obvodu se nachází mnoho významných staveb a jednou z nich je i Westminsterský palác. Už po staletí zde zasedá parlament, který je složen ze Sněmovny Lordů a Dolní sněmovny. Palác najdete pod anglickým označením Palace of Westminster.

Westminster Hall

Jeho nejstarší částí je Westminster Hall, která pochází již z konce 11. století. V paláci žili původně angličtí panovníci, a to až do šestnáctého století. Většina stavby však pochází  z nedávné doby, protože ji zasáhl ničivý požár a tudíž byla nutná rekonstrukce. Autory přestavby do neogotického slohu jsou Charles Barry a Augustus Welby Pugin. Jednou z nejznámějších částí stavby je Big Ben.

Westminsterské opactví

Westminster
Westminster

Jako Westminsterské opatství je označován chrám svatého Petra. Ten je postaven do tvaru katedrály a to převážně v gotickém slohu. Opatství je známo především jako místo korunovací, svateb a také jako místo posledního odpočinku mnoha významných anglických panovníků. Nejsou tu však pohřbeni jen oni, ale i vědci nebo spisovatelé.

Najdeme tu například hrob Sira Isaaca Newtona, Charlese Darwina, Geoffreyho Chaucera nebo Charlese Dickense. Svůj pomník zde má i William Shakespeare nebo sir Winston Churchill. Nejznámější a nesledovanější svatba se ve Westminster Abbey konala teprve nedávno, v roce 2011. Následník trůnu Princ William se zde oženil s krásnou Catherine Elizabeth Middleton.

Podívejte se na krátké video z Westminsterského opactví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..