Letiště v Londýně

Letiště HeathrowLetiště London CityLetiště London GatwickLetiště LutonLetiště Stansted

Bezesporu nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Londýna, je letecky. I přesto, že si cestující stěžují na nedostatek místa, délka letu Londýn-Praha však trvá jen kolem 2 hodin, takže i když si nekoupíte letenky do první třídy, rozhodně let zvládnete s přehledem.

Letiště Stansted
Letiště Stansted

Základní informace

V Londýně se nachází 5 letišť. Těmi jsou London Heathrow, London Luton, London Stansted, London Gatwick a London City Airport. I přesto, že City Airport je nejblíže centru, nejvíce leteckých společností létá na letiště Heathrow. Společnosti létající na londýnská letiště jsou například British Airways, ČSA, nebo Click4Sky.

Letenky do Londýna

Cena závisí na společnosti, s kterou se rozhodnete vydat, ale hlavně na době, kdy si letenku zarezervujete. Když si ji objednáte s předstihem, můžeme vám zaručit, že zaplatíte méně. Chcete-li tedy levné letenky do Londýna, zarezervujte si let například už s čtvrtročním předstihem, nejlevnější zpáteční letenka vás může vyjít pouze na 1500 Kč. Pokud jste nemysleli dopředu, zpáteční letenky do Londýna seženete za 5000–6000 Kč, samozřejmě ale můžete sehnat i dražší. Letenky Praha-Londýn i Brno-Londýn mají podobné ceny. Cena letu Ostrava-Londýn se často dá pořídit i levněji.

Letadlem z Pardubic do Londýna

Irská nízkonákladová společnost Ryanair od zimního letového řádu zahájí přímé lety s odlety z Pardubic do Londýna na letiště Stansted. Létat se začne od 30. 7. 2017 a bude zajišťovat 3 lety týdně. Ceny se budou pohybovat mezi 500 – 1 000 Kč za zpáteční letenku.

Na svých stránkách už společnost Ryanair nabízí letenky na úterý, čtvrtek a sobotu. Přepravce očekává, že toto nové spojení přinese letišti přes 50 000 cestujících ročně a tím se tak zvýší zájem o pardubické letiště.

Doprava z letiště

Pohodlnější způsob cesty z letiště je taxi služba. Ta je však poměrně drahá. Levnější variantou je metro, které se nachází nejen na nejfrekventovanějším letišti Heathrow.

Podívejte se na video, jak vypadá noční Londýn z letadla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..