Pardubice → Londýn – letecky

Také letiště Pardubice nabízí od podzimu 2017 linku do Londýna. Se kterou leteckou společností se sem můžete vypravit, za kolik koupíte levné letenky a jak to vypadá s dopravou na letiště?

Spojení a ceny letenek Pardubice – Londýn

Tím jediným, kdo aktuálně z pardubického letiště na trase do Velké Británie létá, je oblíbená irská nízkonákladovka Ryanair. Lety do této destinace jsou poměrně čerstvou novinkou, fungují teprve od podzimu roku 2017.

Let je bez mezipřistání, přibližně za letenku zaplatíte cenu okolo 1 800 Kč, můžete však i výrazně ušetřit s letenkami za zaváděcí ceny méně než 300 Kč. Pro akční ceny letenek doporučujeme sledovat CestujLevne.com. Spojení je zajištěno ve frekvenci tří letů týdně. Vzdálenost mezi východočeským městem a britskou metropolí činí  přes 1 100 km, doba letu je tak zhruba 2 hodiny. Ryanair vás dopraví konkrétně na letiště Londýn–Stansted.

Letiště Pardubice - terminál Jana Kašpara

Doprava na letiště Pardubice

Pardubické letiště je tím historicky nejmladším mezinárodním na českém území. Nachází se ve vzdálenosti cca 4 km od Pardubic. Jde o letiště vojenské, které má status mezinárodního veřejného letiště. V současné době disponuje novým moderním terminálem, jehož výstavba byla dokončena v roce 2017.

Spolu s vybudováním nového terminálu bylo proto pamatováno i na novou autobusovou zastávku. Ta se jmenuje Letiště terminál a najdeme ji právě přímo před ním. Z hlavního nádraží se sem dostanete linkou č. 90. Intervaly spoje činí 90, 120 a 150 minut před odletem a nazpět 30 a 60 minut po plánovaném příletu. Další možností je zastávka Letiště, kterou najdete asi 800 metrů od terminálu. Zaměřte se na linky 8, 88 a 23 (bez přestupu) a dále také linky 14, 24 a 25. Na jízdenku si připravte cca 20 Kč.

Pardubice jakožto město mají výhodu ve velmi dobrém spojení vlakem. Vlaky sem jezdí v mnoha směrech – od Prahy, od Liberce i od Ostravy.

Příjemnou zprávou pro řidiče je, že při průjezdu autem se lze vyhnout centru města. Do Pardubic je možné se dostat po dálnici D11. Parkovat se dá na odstavné ploše poblíž nového terminálu. Pozor, parkoviště ovšem není hlídané.

Po Pardubicích pak můžete jezdit např. s Taxi GT za cenu 89 Kč.