Brno → Londýn – letecky

Spojení do britské metropole existuje rovněž z brněnského letiště. Jaké konkrétní možnosti jsou, kolik stojí letenky na trase Brno – Londýn a jaký nejvhodnější způsob přepravy zvolit?

Kam a za kolik letět z Brna letět

Z brněnského letiště létají především nízkonákladové aerolinky. V současné době je to pouze jediná, a to konkrétně irský dopravce Ryanair. Ten také umožňuje využití přímého letu. V letadle strávíte, zvolíte-li si tuto trasu, lehce přes dvě hodiny. Letenku pořídíte za ceny okolo 1 600 Kč, v akci i za méně než 600 Kč. Společnost vás dopraví na letiště Stansted. V současné době realizuje celkem 7 letů týdně. Pravidelná spojení nízkonákladového maďarského dopravce Wizz Air, která z tohoto směru mířila na letiště Luton, byla v lednu 2018 po osmi letech provozu zrušena.

Letiště Brno Tuřany

O letišti Brno – Tuřany

Letiště Brno-Tuřany leží asi 7,5 km jihovýchodním směrem od centra města. V současné době je vybaveno jediným terminálem.

Na letiště se v případě, že pojedete autem, dostanete z dálnice D1, konkrétně musíte vyjet exitem 201 Brno – Slatina. Vůz pak můžete zaparkovat na krytém parkovišti, které je hlídané. Lze ho využít i pro dlouhodobé stání. Prvních 15 minut zde máte zdarma, poté zaplatíte 30 Kč za započatou hodinu nebo 150 Kč za první den, případně 100 za každý další den. Další možnosti parkování najdete i v blízkém okolí letiště, například na hlídaném parkovišti Brno Řípská, které je otevřené nepřetržitě.

Jiným možným způsobem dopravy může být taxi služba, cesta taxíkem vám zabere přibližně 20 minut. Samozřejmě se ale jedná o finančně nejnáročnější alternativu. Doporučujeme využít služeb Uber nebo Liftago.

Jinou možnost zastupuje autobusová linka č. 76. Doba jízdy činí asi 20 minut a spoj jezdí každou půlhodinu. Noční linka 89 pak jezdí každých 30 až 60 minut. Zastávky jsou dvě: Letiště Brno, která se nachází přímo před odletovou halou, a Brno, hlavní nádraží, tu najdete před hotelem Grand.  Cena jízdného pro veřejnou autobusovou dopravy pro dospělého činí 25 Kč.