Ostrava → Londýn – letecky

Letecké spojení do Londýna existuje i z ostravského letiště. S kým je možné letět, jak pořídit levné letenky a jak se na letiště dopravit?

Jak se dostat do Londýna z Ostravy

V současné době zde pravidelně operuje pouze jediný dopravce, který lety do Velké Británie nabízí. Je jím konkrétně irská nízkonákladová aerolinka Ryanair. Ta vypravuje linku do Londýna, a to ve frekvenci tří letů za týden. S cestujícími konkrétně míří na letiště Londýn-Standsted. Spojení funguje od roku 2013.

Ceny letenek na lince Ostrava – Londýn začínají už na přibližně 500 Kč. Let je s irským dopravcem bez mezipřistání. Celkem vám cesta zabere přibližně 2 hodiny a 15 minut. Letět je možné pravidelnou linkou vždy v úterý, čtvrtek a sobotu.

Kudy na letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava, jak zní jeho oficiální název, se nachází asi 5 km od města Příbor. Od Ostravy je pak vzdáleno asi 23 km. V posledních letech si ostravské letiště prošlo poměrně výrazným rozvojem.

A to i z hlediska infrastruktury. Nově vzniklá železniční trať cestujícím značně usnadnila dopravu. Současně je tak Ostrava vůbec prvním letištěm v republice, které takovouto možnost má. Místní vlaková zastávka se nazývá Mošnov, Ostrava airport. Linka nese označení S4 a vede v trase Bohumín – Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport a zpět. Svůj začátek a konec linky mají na ostravském hlavním nádraží, kde se na ně připojují osobní vlaky linky S2 z Mostů u Jablunkova a opačně.

Vlaková stanic Mošnov, Ostrava airport

Jízdenky zakoupíte ve vlaku nebo Ostravském Informačním Servisu, který se nachází v příletové hale na letišti. Stejně tak si mohou cestující zakoupit zvýhodněné jízdné v rámci akce VLAK+ letiště Mošnov, která poskytuje 25 % slevu na zpáteční jízdenku.

Další možnost představuje spojení autobusové. Konkrétně se cestujících týká zastávka Mošnov, Airport, která je umístěná přímo před příletovou halou. Jezdí sem linky pod následujícími čísly: 910 333, 910 331, 820 150 a 880 632. Autobusová zastávka Mošnov, Airport nádraží je umístěna před železničním terminálem a je určena pro linku s označením 880 670.

V případě, že přijedete autem, nejsnáze se na místo určení dostanete po dálnici D1 (exit 336, Studénka), ve směru od Příbora po silnici R58 a ve směru od Českého Těšína po silnici E462.

Pro parkování lze využít parkoviště P1, P2 a P3. Přičemž na parkovišti P1 je možné auto nechat zdarma prvních 15 minut. Parkoviště P3 je určeno pro dlouhodobé stání.  V případě krátkodobého stání stojí hodina 40 Kč, každá další započatá hodina také 40 Kč, 5 hodin až 1 den 300 Kč a každý další započatý den 400 Kč. Pro dlouhodobé stání pak platí následující taxy: 1 den za 90 Kč, 2 dny za 180 Kč 3 dny za 270 Kč, 4 dny 350 Kč, 5 dnů za 450 Kč, 6 – 7 dnů za 500 Kč.

Poslední možnost dopravy pak představuje taxi. Stanoviště taxi služby najdete přímo před příletovou halou. Využívat můžete např. Liftago.