Letiště Luton

zdroj: london-luton.co.uk
zdroj: london-luton.co.uk

London Luton Airport je anglické označení pro další londýnské letiště. Nachází se asi 55 km od centra britské metropole v hrabství Bedfordshire. Po letištích Heathrow, Gatwick a Stansted je čtvrtým největším letištěm v dosahu Londýna.

Historie letiště

Letiště bylo otevřeno poměrně brzy, už v roce 1938 a během Druhé světové války bylo základnou RAF. Ještě v roce 1972 byl Luton nejziskovějším letištěm v celé zemi.

Rekonstrukce dokončená v roce 1985 se dotkla hlavně vybudování odbavovací haly pro mezinárodní lety. Dnes je Luton Airport známé především díky velmi levným dopravcům, jako jsou společnost Ryanair nebo EasyJet. V roce 2005 prošlo letiště další rekonstrukcí – začala se stavět nová odbavovací hala. Díky ní vzrostl počet cestujících z původních dvou milionů na osm.

Doprava z letiště Luton do Londýna

Letiště má své vlastní železniční nádraží, aby se mohli cestující pohodlně dostat z letiště i na letiště. Jet můžete až do stanice St. Pancras, na sever do Bedfordu a na jih třeba do Wimbledonu, Gatwicku nebo Brightonu. Na toto nádraží se dostanete bezplatným autobusem přímo z letiště.

Více informací si můžete dohledat na oficiálních stránkách letiště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..