Co můžete v Londýně vidět zadarmo?

zdroj: turistika.cz
zdroj: turistika.cz

V Londýně najdete nepřeberné množství výjimečných památek, které chce navštívit snad každý turista, který se do této metropole podívá. Mnoho z nich však neví, že některá místa lze prozkoumat zadarmo. Pokud budete mít v Londýně více času a méně financí, pak je tento článek právě pro vás.

Střídání stráží a Přehlídka stráží s koňmi

Buckinghamský palác je jedním z hlavních lákadel města. Budete-li si ho chtít vyfotit, určitě nezmeškejte střídání stráží, za které se nic neplatí. Všichni strážní musí dodržovat přísná pravidla a navíc na sobě mají tradiční uniformu. Jejich střídání probíhá za doprovodu hudby a je netradiční podívanou.

Přehlídka s koňmi je další britskou zajímavostí, která je zadarmo. Uvidíte ji v prostoru Whitehall, a to od pondělí do soboty vždy v 11:00 a v neděli v 10:00.

zdroj: wcl.greenparty.org.uk
zdroj: wcl.greenparty.org.uk

Parky

Celé království je známé díky svým nádherným parkům a anglickým zahradám. Všechny jsou navíc zadarmo. Můžete se v nich kochat přírodou, zvířaty a objevovat další zajímavosti. V Londýně najdete hlavně ikonický Hyde park, který je nezaměnitelný hlavně svou atmosférou. Patří mezi královské parky, kterých je dohromady osm. Mezi ně řadíme i Bushy Park, Greenwich Park, Regent´s park nebo St James´s Park. Vyrazit můžete také do Kensingtonských zahrad nebo do parku Crystal Palace.

Historická místa

Londýn skrývá hned několik historických budov nebo míst, které můžete vidět zadarmo.

zdroj: telegraph.co.uk
zdroj: telegraph.co.uk

Abbey Road

Beatles jsou snad nejslavnější britskou skupinou. Abbey Road je místem známém po celém světě, které se objevilo na obálce alba Beatles. Abbey Road je také synonymem nahrávacího studia sídlícím ve stejnojmenné ulici. Celý svět zná obrázek čtyř členů skupiny přecházející přes silniční zebru. Pokud se i vy řadíte mezi fanoušky, nebo chcete jen nasát atmosféru ulice, určitě si nenechte ujít její návštěvu.

Zadarmo také uvidíte Královnin dům v oblasti Greenwich, Kenwood house, Hogarth´s house nebo Winchester Palace.

Pozůstatky londýnského opevnění

Jen málo turistů ví, že Londýn skrývá staré opevnění. Konkrétně jde o zeď, kterou postavili před mnoha stovkami let Římané. Tato zeď dnes už nemá žádný velký význam, ale ve své době definovala tvar a velikost Londýna.

Památeční fontána princezny Diany

Další památkou, kterou uvidíte zadarmo, je Dianina fontána. Pokud o ní chcete vědět něco víc, přečtěte si jeden z našich článků o Hyde parku.

Westminsterské opactví
Westminsterské opactví

Wesminsterské opactví

Pokud chcete ušetřit při prohlídce některých turisticky vyhledávaných památek, určitě nezmeškejte možnost vidět interiér Westminster Abbey zadarmo. Zúčastníte-li se totiž bohoslužby, uvidíte nejen vnitřek chrámu, ale i oficiální pěvecký sbor. Od pondělí do soboty se mše koná od 17:00, v neděli pak od 15:00.

Katedrála sv. Pavla

Další z londýnských skvostů, a opět zadarmo! Platí zde stejný prinicip jako u opactví. Na bohoslužbu se dostanete zadarmo – musíte si však zjistit přesný čas. Zadarmo je však i svatopavelská krypta nebo kaple St Dunstan.

Muzea

Všechna muzea v Londýně jsou svým návštěvníkům otevřena zadarmo. Kromě specializovaných výstav tak nebudete platit vůbec nic, což v jiných velkoměstech skoro nenajdete. Zadarmo tak můžete navštívit British Museum, Imperial War Museum, Museum of London, Natural History Museum, Victoria and Albert Museum nebo Bank of England Museum. Děti jistě bude bavit Science Museum, Museum of Childhood a Museum od London Docklands.

Galerie

Stejně jako muzea jsou i galerie povětšinou zadarmo. Turisté by si neměli nechat ujít Trafalgar square a k němu přilehlou Národní galerii. Dále se můžete těšit na Guildhall Art Gallery, National Portrait Gallery, Tate Britain, Tate Modern, Whitechapel Art Gallery nebo The Saatchi Gallery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..