Buckinghamský palác

Buckinghamský palác
Buckinghamský palác

Buckinghamský palác je dnešním oficiálním sídlem anglických panovníků v Londýně. Současná anglická královna Alžběta II. se svým manželem Philipem, vévodou z Edinburghu, v něm však tráví především víkendy.

Kromě oficiální rezidence královny je palác používán pro významné akce mezinárodního i státního charakteru. Královna zde také vítá hlavy ostatních států a Buckingham je samozřejmě také turistickou atrakcí, a to hlavně kvůli střídání stráží. Stejně jako například Windsorský hrad je i Buckingham státním majetkem.

Postaven v 18. století

Buckingham palace byl postaven na začátku 18. století pro vévodu z Buckinghamu a Normanby. Na konci století byl však prodán králi Jiřímu III. a dlouhou dobu sloužil pouze jako soukromý dům královské rodiny. Oficiální rezidencí byl v té době St. James´s palace, který ale na začátku 19. století lehl popelem.

Zarezervovat vstupenky do Buckingham Palace od £13.50

Roku 1837 se královna Viktorie odstěhovala do Buckinghamského paláce a ten se tak stal hlavním sídlem anglických panovníků.  Velké úpravy však byly nutné a to nejen proto, že tehdejší sídlo bylo pro celou královskou rodinu příliš malé. Nové křídlo paláce se začalo stavět v roce 1847 a bylo dokončeno o tři roky později. Palác musel ve 20. století přečkat dvě světové války a i když se stal terčem několika útoků, nikdy nebyl výrazněji poškozen.

Návštěvu Buckinghamského paláce doporučujeme naplánovat v době výměny stráží.

Podívejte se na speciální prohlídku vnitřku paláce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..