V Londýně každoročně stoupá počet pracovních míst

katedrala-sv-pavla-nightLondýnská metropole patří mezi města, která mají velmi silnou ekonomickou pozici. Potvrzují to mimo jiné výsledky různých agentur, které se na oblasti ekonomiky soustředí. Nárůst pracovních míst láká především mladé lidi i mimo hranice britského království.

Od roku 2010 bylo v Londýně vytvořeno desetkrát více pracovních míst, a to v porovnání se všemi  jinými městy v rámci Spojeného království. Růst ekonomiky nenahrává jen britské monarchii, ale i českým firmám. Především v soukromém sektoru

Ideální místo nejen pro život

V jednom z našich minulých článků jste se mohli dočíst o tom, jak se žije mladému Čechovi v Londýně. Metropole je totiž skvělým místem nejen pro život, ale je i plná pracovních příležitostí. Ty nahrávají především mladým lidem, kteří jsou pracovití a nebojí se žádného, i když mnohdy nedoceněného, místa. Tomuto faktu nahrávají i čísla. Do Londýna se totiž v rámci celé země přestěhovala asi třetina lidí od 22 do 30 let.

zdroj: sxc. hu
zdroj: sxc. hu

Výkonné město

Podle analytiků je Londýn velmi výkonným městem, které masivně nahrává celé britské ekonomice. Jen pro porovnání, služby v oblasti financi a bankovnictví se podílí na HDP až osmdesáti procenty. V rámci monarchie selhávají i taková města jako Manchester nebo Sheffield. Dobře jsou na tom naopak Birmingham a Edinburg.

Propast v rámci království

Londýn je sice hlavním a vedoucím městem, ale propast mezi ním a dalšími britskými metropolemi je obrovská. Stěhování lidí do velkých měst je však podle ekonomů přirozený proces, který se v dnešních dnech odehrává po celém světě. Londýn tedy není výjimkou.  V České republice míří lidé hlavně do Prahy, v poslední době i do Brna.

Důležitost britského trhu pro ČR

Všechny evropské země včetně České republiky těží z rostoucí ekonomické situace britského království. Pro nás je tato země pátým největším exportním trhem. Orientujeme se hlavně na vývoz stavebního materiálu, nábytku, potravin a výrobku spojených se zdravotnictvím. Mezi největší vývozce však patří tradičně automobilky, v čele se Škoda Auto a TPCA Kolín.

Více informací si přečtěte na oficiálních stránkách Českého rozhlasu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..