5 atrakcí, které se dají v Londýně navštívit s dětmi

zdroj: hildfriendlybrighton.co.uk
zdroj: hildfriendlybrighton.co.uk

Už v některých z předchozích článků jsme vás informovali o nejrůznějších místech a událostech v Londýně. Řada z nich je vhodná a jistě zajímavá i pro děti. Pokud nevíte, jaký program vymyslet pro svou rodinu, zde pro vás máme pár tipů, co v Londýně rozhodně s dětmi musíte vidět.

1. Legoland Windsor

Jedním z největších lákadel je zábavní park, kde hraje hlavní roli stavebnice Lego. Na světě jsou pouze 4 takové parky, dva v USA, v Německu a v Anglii. Park nabízí velké vyžití pro rodiny s dětmi.  Rozdělen je do mnoha oblastí a každé dítě si tu najde to svoje. Například se zde nachází Lego miniland, což je modelová vesnice obsahující modely pamětihodností a významných budov z celého světa, vytvořené z milionů pravých Lego kostek.

Neméně populární atrakce je řidičská škola, kde mohou děti řídit malá elektrická autíčka, která vypadají jako postavená z Lega. Autíčka jedou po malé síti silnic, po jejichž absolvování dítě obdrží dětský řidičský průkaz. Cena vstupného na den činí přibližně 31 liber.

2. Hračkárna Hamleys

Londýn nabízí fantastickou řadu obchodů, které prodávají široký sortiment hraček. Především se zde nachází největší dům hraček na světě Hamleys, založený už v roce 1760. Dům nabízí 7 poschodí pouze a jenom s hrami, hračkami, stavebnicemi a vším, po čem dětské srdce touží. Najdete ho na Regent street v Londýně.

Podívejte se na fantastickou prohlídku hračkárny.

3. Londýnská ZOO

ZOO se nachází v areálu parku Regent’s park a nedaleko Camdenského trhu. Založeno bylo v roce 1826. Jako první vědecká ZOO byla původně zamýšlená pouze pro vědecké bádání. Nakonec se zpřístupnila i veřejnosti. V současnosti se zde nachází více než 650 různých druhů zvířat. Cena vstupného činí přibližně 19 liber.

4. Londýnské akvárium

Jedno z největších akvárií zahrnuje asi 50 nádrží, v nichž je soustředěno 350 druhů vodních živočichů, mimo jiné žraloci, rejnoci, murény a krabi. Akvárium 3 patra a 14 různých zón – sladkovodní, potoční, Atlantický oceán – povrchová a hlubinná část, řeka a rybník, Tichý oceán – povrchová a hlubinná část, Indický oceán, vodní nádrž, teplovodní, korálový útes, bezobratlí, tropické vody, pobřežní vody, tropický deštný prales. Nachází se v částiWestminster, nedaleko vyhlídkového kola London Eye. Cena vstupného činí přibližně 18 liber.

Plavání se žraloky? V londýnském akváriu žádný problém!

madame-tussauds-marilyn-monroe5. Muzeum Madame Tussauds

Je to jedno z nejznámějších muzeí voskových figurín, vystavující figuríny historických postav, členů královských rodin, sportovních hvězd, známých zločinců a dalších celebrit. Své pobočky má i po světě, v USA, Holandsku, Číně nebo Rakousku. Bylo založeno Marií Tussauds, sochařkou vytvářející voskové figuríny. Cena vstupného činí od 27 liber.

Zarezervovat vstupenky do Madame Tussauds od £27 (sleva až 10% při rezervaci on-line)

Možností pro rodiny s dětmi nabízí Londýn mnohem více. Podívejte se například také na tyto webové stránky, kde najdete další zajímavé informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..