6 velkých akcí, které se v červenci konají v Londýně

zdroj: visitlondon.com
zdroj: visitlondon.com

Turisté se do Londýna vydávají hlavně v létě.  Pokud patříte mezi ně, mohly by vás zajímat akce, které se v době vašeho pobytu budou konat v hlavním městě. My jsme pro vás našli šest největších a snažili jsme se, aby byly co nejrozmanitější. Tak si vybere snad každý.

1) Wimbledon 2014

Pro anglickou společenskou smetánku akce roku. Oči celého sportovního světa se upírají k jednomu ze čtyř Grandslamů, který je ale považován za nejprestižnější. Více informací o Wimbledonu najdete v jednom z našich článků. Dva týdny trvající anglické mistrovství hostí nejlepší tenisty a tenistky světa. Všechny zápasy se hrají na trávě. Na turnaj je však velice těžké se dostat. Nenechte si ujít prohlídku areálu a načerpejte alespoň trochu tenisové atmosféry. Dostanete se sem metrem, které nese stejný název jako turnaj. Wimbledon se koná od 23.6 do 6.7.2014.

2) British Summer Time Hyde Park 2014

Od 4.7 do 13.7 hostí nejznámější londýnský park velký hudební festival. V několika dnech se zde vystřídá mnoho hudebních ikon. Playlist obsahuje taková jména jako Black Sabbath, Motorhead, Faith No MoreThe Libertines, Backstreet Boys, Neil Young, Tom Odell nebo Little Mix. Na velkém pódiu se budou odehrávat koncerty, ale program bude daleko rozmanitější. Veškeré aktivity se však budou týkat hudby, filmu, literatury nebo sportu.

Podívejte se na celý záznam koncertu kapely The Libertines z roku 2010.

Ceny vstupenek se liší podle dne, ale i podle toho, jestli máte studentský průkaz, nebo budete chtít VIP vstup. Můžete je objednat na této adrese.

zdroj: visitlondon.com
zdroj: visitlondon.com

3) City of London Festival 2014

Od 22.6 do 12.7 se v Londýně koná festival City of London. Nabízí velké množství akcí. Uvidíte tak koncerty různých orchestrů v katedrále sv. Pavla,  několik recitačních vystoupení, jazzové koncerty, vystoupení cirkusu, kabaretu, dětského divadla nebo stand-up comedy. Pro více informací se podívejte na oficiální stránku festivalu.

4) Tour de France 2014

Další velká sportovní událost,  za kterou nebudete muset platit, se koná 7. července. Nejlepší cyklisté světa projedou velkou částí Londýna, takže pokud si počkáte u Tower Bridge, Buckinghamského paláce nebo u Budov parlamentu, budete mít velkou šanci peloton vidět.

5) Hampton Court Palace Flower Show 2014

Od 8.7 do 13.7 se v Londýně koná největší zahradnická akce na světě. Kromě prohlídky krásných květin a stromů se dozvíte informace o jejich pěstování, budete moci nakoupit různé produkty a obecně dostanete tipy ohledně pěstování rostlin.

zdroj: visitlondon.com
zdroj: visitlondon.com

6) BBC Proms 2014

Jeden z největších festivalů klasické hudby se v Londýně koná od 18.7 do 13.8.2014. Pokud jste příznivci tohoto žánru, určitě si nenechte tuto událost ujít. Akce najdete v nádherném prostředí Albert Music Hall. Každý rok zde návštěvníci najdou několik desítek umělců, kteří představují své nové hudební práce. Navíc tento rok oslavujeme 150 výročí narození Alberta Strausse. Z největších taháků představujeme alespoň Berlínskou filharmoniii, Clevelandský orchestr nebo orchestr z Budapešti.

Tady je krátké představení této akce.