7 akcí, které budete moci v srpnu navštívit v Londýně

zdroj: visitlondon.com
zdroj: visitlondon.com

V jednom z minulých článků jsme pro vás vybrali šest akcí, které se v Londýně konaly v červenci. Tentokrát se zaměříme na srpen. Shrneme pro vás sedm akcí, které lze v Londýně navštívit. Některé z nich i zadarmo!

1) Film4 Summer Screen –  Somerset House

V srpnu si užijete především letní kino v nádherném prostoru Somerset House. Uvidíte ty nejlepší Hollywoodské filmy na velkém plátně se skvělým zvukem. Po 14 nocí shlédnou návštěvníci několik filmů – ne však jen ty současné, ale i slavné filmy z daleké minulosti. Festival bude obsahovat takové klasiky jako Rosemary má dětátko nebo Páni mají radši blondýnky s Marilyn Monroe v hlavní roli.

zdroj: visitlondon.com
zdroj: visitlondon.com

2) Prudential Ride 2014

Jeden z největších cyklistických festivalů na světě se bude konat od 9.8 do 10.8 v Londýně. První ročník se konal teprve minulý rok a pro jeho velký úspěch se ho organizátoři rozhodli zopakovat i tentokrát. Osm mil dlouhou cestu budou moct absolvovat úplně všichni – i děti! Navíc se projedete historickým centrem Londýna a uvidíte tak památky z úplně jiné perspektivy. Tyto dva dny dokonce se zde dokonce pořádají i závody.

3) Notting Hill Carnival 2014

Jeden z nejznámějších karnevalů na světě je pořádán v srpnu, a to přesněji od 24.8 do 25.8.2014. Ulice Notting Hill se zaplní tančícími lidmi oblečenými podobně jako karibští piráti. Pokud se karnevalu zúčastníte, pochutnáte si na výborném jídle a zažijete zadarmo velkou party. Můžete dav sledovat, nebo se k němu sami přidat a tančit, to už je jen na vás! Akce, na kterou nikdy nezapomenete.

Podívejte se, jak festival vypadal v roce 2012. 

4) BBC Proms 2014

Jeden z největších festivalů klasické hudby se v Londýně koná od 18.7 do 13.8.2014. Pokud jste příznivci tohoto žánru, určitě si nenechte tuto událost ujít. Akce najdete v nádherném prostředí Albert Music Hall. Každý rok zde návštěvníci najdou několik desítek umělců, kteří představují své nové hudební práce. Navíc tento rok oslavujeme 150 výročí narození Alberta Strausse. Z největších taháků představujeme alespoň Berlínskou filharmoniii, Clevelandský orchestr nebo orchestr z Budapešti.

zdroj: visitlondon.com
zdroj: visitlondon.com

5) Buckingham Palace Summer Opening

Buckinghamský palác je jednou z nejnavštěvovanějších památek. Většina turistů však tento skvost vidí pouze zvenčí. Od 26.7 do 28.9 budete moci navštívit některé pokoje paláce a uvidíte ty největší poklady z královské pokladnice. Ty zahrnují nádherné malby Rembrandta, Rubense, Vermeera nebo Poussina, královský porcelán a nádherný anglický a francouzský nábytek. Každý rok se v létě palác otevře speciální prohlídkou. Tentokrát bude pojednávat o dětství celé královské rodiny. Uvidíte tak hračky a mnoho fotek. Nejdražší lístek stojí asi £20, což je v přepočtu 600 Kč.

6) Eid in London

Muslimská oslava, která je zadarmo, se koná 2. srpna na Trafalgarském náměstí. Jedná se o festival plný jídla, kde budete mít možnost ochutnat potraviny ze všech národních kuchyní. Dočkáte se také živé muziky a mnoha akcí pro děti. Eid-al-Fitr oslavuje muslimskou komunitu na celém světě a předznamenává konec půstu – Ramadánu.

zdroj: visitlondon.com
zdroj: visitlondon.com

7) Longines Global Champions Tour

Od 14.8 do 16.8 se mohou všichni fanoušci závodů s koňmi zúčastnit soutěže v centru Londýna. Soutěžit bude 30 nejlepších jezdců, několik z nich jsou držitelé Olympijské medaile z Londýna 2012.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..