Doprava po Londýně

Double decker | Oyster CardLondon PassMetroPůjčovna aut v LondýněPůjčovna kolTaxi

Metro
Metro

Dopravovat se v Londýně můžete hned několika možnými způsoby, protože je zde jedna z nejrozšířenějších sítí městské hromadné dopravy (MHD). Kromě metra, autobusů, taxi služeb nebo vlaku dojedete na různá místa této metropole i po řece, tramvají a tzv. bezobslužnými kolejovými vlaky. Mezi návštěvníky města je velmi oblíbená Oyster Card, se kterou se po Londýně můžete přepravovat libovolným způsobem i několik dní.

Londýnské metro má 300 zastávek a je nejstarším podzemním systémem svého druhu na světě. Anglicky se mu říká “tube” a jeho trasa je doplněna i tzv. DLR – bezobslužnými vlaky. Metro je rozděleno do šesti zón, přičemž 1. a 2. zóna jsou dražší než čtyři zbylé. Metrem se můžete dostat i na letiště Heathrow a ke všem známým památkám v centru.

Typické červené londýnské autobusy č. 9 a 15 jezdí nádhernou vyhlídkovou trasu po všech pamětihodnostech v centru. Přeprava autobusy je velmi pohodlná a dostanete se jimi i na okraj města. Jezdí zde i noční linky, které jsou v tak velkém městě samozřejmostí, protože metro se zavírá už o půlnoci. Jízdenku si lehce koupíte v automatu na nástupišti, nebo v kterékoliv trafice. Můžete si vybrat hned z několika možností a i zde platí Oyster card.

Double decker
Double decker

Vlaky se pohodlně dostanete i do vzdálenějších míst Londýna, nebo i do jiných měst. Fungují zde také tři tramvajové linky, které jezdí hlavně v jižní částí hlavního města. Nejezdí přímo do centra, ale zastavují například ve Wimbledonu.

Poslední z možných alternativ, jak cestovat po Londýně, je říční doprava po Temži. Na řece fungují tři pravidelné linky a mnoho vyhlídkových plaveb.

Hromadná doprava v Londýně je určitě nejlevnějším způsobem dopravy v této lokalitě. Nejlepší cestou jistě bude zkombinovat metro s autobusy, a pokud potřebujete na vzdálenější místa Londýna, vyplatí se vlaky nebo říční doprava. Pro podrobnější informace se podívejte na hlavní stránky TFL – Transport for London.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..