Taxi v Londýně

Jeden ze způsobů dopravy v Londýně je taxi. Pod pojmem Taxi v Londýně si jistě všichni představíte black cab (černé taxi). Dnes už sice jezdí i jiné barvy, ale typické černé taxíky zde stále najdete.

londyn-taxiKlasické taxíky vs. minicabs

Minicabs jsou vlastně menší taxíky a o to jsou levnější, ale máte možnost si objednat i 7místné minicabs. U těchto taxíků si však dejte pozor na taxikáře bez licence, jejich auta se totiž neliší od ostatních.

Předem si to tedy ověřte a do taxíků bez licence nikdy nenastupujte! Minicabs nemají na rozdíl od klasických taxíků taxametr, takže si cenu dohodněte ještě před vyjetím a to jak při objednávce (některé společnosti si účtují i cestu z centrály za vámi), tak přímo s taxikářem.

Jak si taxi objednat?

Minicabs si objednáte po telefonu, nebo přímo v jejich kanceláři. Klasické taxíky neboli black cabs lze objednat stejně jako ve vašich oblíbených filmech mávnutím ruky. To však jde, jen když na něm svítí nápis „For Hire“, což znamená, že je volný. Volná auta také najdete přímo na jejich stanovištích nebo u letišť a nádraží. Samozřejmostí je také objednávka po telefonu.

Ceny

Minicabs si většinou účtují podle ujetých kilometrů a to přibližně 1,60£/km. Black cabs mají ceny vyšší a záleží na hodině, dni, vzdálenosti i rychlosti taxikáře. Více informací o cenách black cabs najdete na zde.

Taxi na letišti

Mnozí z Vás budou potřebovat odvoz už z letiště nebo naopak na letiště. Jedno z nejčastěji používaných letiští je letiště Heathrow. Abyste si ulehčili cestu, objednejte si taxík. Stačí se ptát na taxi to Heathrow airport (taxi na letiště) nebo taxi from Heathrow airport (taxi z letiště). Tyto cesty si můžete dopředu zabookovat na internetu. Máte-li zájem, hledejte „book online heathrow airport taxi“.

Rad’s Transfers

Rad’s Transfers je Česko-Slovenská taxislužba v Londýně. Hlavní výhodou je snadná komunikace. Cenu taxislužby si můžete zjistit přímo na jejich oficiálních stránkách.

Proč jsou londýnské taxiky tak oblíbené? Podívejte se na video!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..