Co je London Pass

London Pass je karta pro turisty, s kterou poznáte památky Londýna naplno. S London Pass neplatíte další vstupné a navíc se vyhnete dlouhým frontám. Díky London Pass můžete levně a rychle navštívit památky jako je Tower of London, Westminster Abbey nebo London Zoo.

Platnost London Pass je omezená. Zakoupit si jej můžete na 1, 2, 3, 6 nebo i 10 dní. Ke každé kartičce dostanete londýnského průvodce zdarma. Kromě volného vstupu do památek na vás čeká také sleva do různých obchodů, kin a dalších zajímavých míst po celém Londýně.

Kolik London Pass stojí a jak ušetřit?

Za jednodenní London Pass zaplatíte £62, desetidenní vás pak vyjde na £169. Úspora je tedy jasná, čím více dní v Londýně strávíte, tím více na London Pass ušetříte. Každá karta má navíc nastavena finanční limit, který nesmíte na vstupném v souhrnu překročit. U jednodenního Passu je tento limit nastaven na £125, u desetidenního pak můžete čerpat vstupné až do výše £875.

Kompletní seznam míst, kde můžete na vstupném ušetřit naleznete v přiloženém průvodci při koupi London Pass nebo můžete před cestou navštívit tento web a tour po Londýně si pořádně naplánovat. U jednotlivých míst naleznete i částku, kterou při pořízení London Passu ušetříte, takže si můžete snadno spočítat, zda a kolikadenní varianta se vám případně nejvíc vyplatí.

Objednejte si London Pass on-line od £41.00

Kde London Pass koupit?

Pokud si London Pass zakoupíte online (což doporučujeme), máte na výběr ze tří možnosti, jak jej získat.

Asi nejsnadnější variantou v dnešní době je využití aplikace London Pass App, do které v sekci Your Mobile London Pass vložíte referenční číslo a verifikační kód, který jste obdrželi při objednávce.

Další variantou je pak vyzvednutí Passu při příjezdu do Londýna na 11a Charing Cross Road. Nezapomeňte si vytisknout a vzít sebou voucher, který při objednávce obdržíte.

Poslední variantou je pak zaslání London Passu k vám domů – u této varianty však počítejte s minimálně 15ti denní dobou doručení a zároveň je tento způsob jako jediný zpoplatněný.

Získejte k London Pass i neomezené cestování v 1. a 2. zóně

Při nákupu si můžete zvolit k London Pass i variantu Travel, při které získáte Oyster Card s předem nabitým kreditem. Ten vám zajistí neomezené cestování v první a druhé zóně Londýna. U této kombinace si však dobře spočítejte, zda se vám to vyplatí. Více o dopravě v Londýně naleznete v naší sekci Po Londýně.

Pokud vám přijde, že se vám London Pass nevyplatí, nezoufejte. Londýn nabízí nekončící seznam zajímavých míst, některé navíc můžete navštívit bezplatně i bez této turistické kartičky.

Podívejte se na oficiální video a načerpejte první dojmy z Londýna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..