Půjčovna kol

londyn-kradez-kolaNejlepší způsob, jak cestovat po Londýně nemáte-li rádi hromadnou dopravu, jsou kola. Londýn je protknutý mnoha cyklostezkami, které vedou přes město i parky. Většina návštěvníků si však vlastní kolo do Londýna nepoveze a právě proto jsou tu půjčovny kol.

Samoobslužné půjčovny kol

Je tomu pár let, kdy se v Londýně rozhodli pro samoobslužné půjčovny. Po celém městě rozestavěli stojany s koly k zapůjčení a každý, kdo chce, si ho může půjčit a vrátit u jiného stojanu. K zapůjčení je ovšem nutné mít aktivovaný klíč. To vás bude stát 3 libry (cca 90 Kč). Samotné půjčení kola vás vyjde od 1 do 50 liber. Jednu libru (asi 30 Kč) stojí půjčení na hodinu a 50 liber (asi 1500 Kč) zapůjčení na celý den. Londýňané se tímto gestem chtěli stát městem s největším počtem cyklistů.

Klasické půjčovny

Pokud chcete využít raději klasické půjčovny, jen v centru města jich je několik. Například The London Bicycle Company nabízí kolo za 3,5 liber na hodinu (cca 100 Kč), to je sice dražší než u samoobslužných půjčoven, ale půjčení bicyklu na 1 den je jen za 20 liber, což vás naopak vyjde levněji. A za přibývající dny zaplatíte také ještě méně. Tuto půjčovnu najdete na Upper Ground.

Pravidla silničního provozu

Nezapomínejte, že v Londýně se jezdí vlevo a to pro vás může být i při jízdě na kole komplikace. Je nutné, abyste zapomněli na přednost zprava a přeorientovali se na přednost zleva. Silnice jsou ale většinou značeny dopravními značkami upravující přednost. Ani to však není jediné nebezpečí, proto si nejdříve nastudujte pravidla silničního provozu, které najdete například zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..