Letenky do Londýna a zpět

Nejpohodlnější cestování do Londýna je bezesporu letadlem. Letenky do Londýna můžete sehnat poměrně lacině. My jsme pro vás připravili malý přehled možností, jak do Londýna letecky.

Nízkonákladové společnosti

Nejlevnější letenky do Londýna poskytují nízkonákladové společnosti easyJet a RyanAir. S nimi seženete letenky Praha – Londýn již od 449 Kč. Navíc ale musíte platit za zavazadla. I přesto ale můžete stále sehnat levné letenky. Společnosti RyanAir nabízí i letenky na trase Brno – Londýn, Ostrava-Londýn a od roku 2017 i Pardubice-Londýn.

Letiště Stansted
Letiště Stansted

Klasická letadla

Cena letenky do Londýna závisí hlavně na tom, jak dopředu si ji objednáte. Klasické společnosti nabízejí sice letenky dražší, ale zato mají zavazadlo v ceně. Například společnost British Airways má letenky již od 1800 Kč, většinou ale seženete v předstihu letenky Praha – Londýn za 3000 Kč. Dále musíte počítat i se zpáteční letenkou.

Doba letu do Londýna

Vyberete-li si přímý let, bude trvat asi 2 hodiny. Například společnost Scandinavian Airline nabízí lety s jedním mezipřistáním, takže se cesta může protáhnout i na 7 hodin. To se ale netýká jen této společnosti. Do Londýna můžete letět i z Ostravy, budete ale muset vydržet 2 mezipřistání, což se podepíše na čase i ceně.

A jaká je průměrná doba letu do Londýna z jednotlivých českých měst? Podívejte se do tabulky.

Odkud-kam Doba letu Počet kilometrů
Praha-Londýn 1 hodina 50 minut 1 014 km
Brno-Londýn 2 hodiny 10 minut 1 212 km
Ostrava-Londýn 2 hodiny 17 minut 1 212 km

Letiště v Londýně

V Londýně je několik letišť. Nejfrekventovanější je letiště Heathrow, ale například nízkonákladové společnosti vás dovezou na letiště Luton, Stansted či Gatwick.Jak si letenky zarezervovat?Na internetu se nachází několik portálů, které vám nabízí online rezervaci. Vy už jen zadáte vaše údaje, jaké letiště preferujete a nakonec letenku zaplatíte. Letenky vám přijdou na e-mail, ty si vytisknete a donesete s sebou na letiště. Tento způsob je velmi pohodlný a rychlý. Rezervaci zkuste třeba na hlavní stránce u nás na webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..