5 tradičních londýnských hospod, které musíte navštívit

zdroj: visitlondon.com
zdroj: visitlondon.com

Co dělá londýnskou hospodu či bar tradičním? Je to dobré anglické pití? Originální nábytek? Nebo zajímavá historie, která se k němu váže? V tradiční anglické hospodě si užijete od všeho trochu!

139f44c3117f8a43da53016510c8dd56Trafalgar Tavern

Trafalgarská hospoda se nachází v londýnské části Greenwich, přímo u řeky Temže. Byla postavena už roku 1837, a stále má mnoho originálních částí. Velká gregoriánská okna zaručují ten nejkrásnější výhled na řeku. V menu najdete tradiční anglické pochoutky a nebude chybět ani dobré víno. Před hospodou najdete speciální sochu Lorda Nelsona a je možné si celý prostor pronajmout pro oslavu či sešlost.

10007747Ye Olde Cheshire Cheese

Tento londýnský podnik stojí na stejném místě, na Fleet Street, už několik století. Musel však být společně s dalšími stavbami zasaženými při Velkém požáru v roce 1666 znovu postaven. Jeho tmavý interiér za mnoho let přivítal nejednu známou osobnost. Chodili sem například spisovatelé Charles Dickens nebo Sir Arthur Conan Doyle. V dřevěném labyrintu mnoha místností si vyberete tu, která vás nejvíce zaujme. Vejde se sem 120 lidí a k jídlu i pití jsou servírována tradiční anglická jídla.

21159979The French House

French House, který se nachází ve čtvrti Soho, byl postaven v půlce 19. století a od začátku toho dvacátého působí jako vinárna. Pokud sem zavítáte, mějte na paměti, že televize, mobliní telefony nebo muzika z rádia jsou v tomto prostoru zakázány. Po druhé světové válce tento prosto zabrali Francouzi a podle nich se hospoda dnes jmenuje.

 

d286f9eb9238ed7fb6b559d21cab5c57The George Inn

Existence londýnské hospody The George Inn lze vystopovat až do roku 1542. Najdete jej v části Southwark, kde žil i William Shakespeare, a pravděpodobně byl jedním z jejích patronů a možná zde i hrál své hry. Anglicky se tento typ stavby nazývá „Coaching Inn“ a původně sloužil jako prostor pro ubytování cestovatelů. Postupem doby však začaly ztrácet svou původní funkci, a dnes slouží převážně jako hospody.

 

21148271The Harp

The Harp je tradičním anglickým barem se zvláštní atmosférou. Na stěnách totiž visí široká kolekce portrétů a servírují se zde kromě vína a piva klobásové a cibulové bagety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..