Baker street

zdroj: europeupclose.com
zdroj: europeupclose.com

Baker street je jednou z nejznámějších ulic britské metropole, která se nachází v městském obvodu City of Westminster. A proč je tato obyčejná ulice tak populární? Je totiž spjata s bydlištěm hlavní postavy knih Sira Arthura Conana Doyla, fiktivním detektivem Sherlockem Holmesem. Ten podle všech příběhů bydlí v domě číslo 221B, ale tato adresa nikdy v Londýně reálně neexistovala.

Proč má název Baker street?

Ulice nese název podle svého stavitele, Williama Bakera, který ji postavil v 18. století. Původně sloužila jako bydliště vyšších londýnských vrstev, ale v současnosti funguje spíše jako centrum obchodu. Je rušnou dopravní tepnou, která vede ke známému Regent’s parku.

Sídlo známých muzeí

Baker street je však hlavně sídlem dvou velmi známých a vyhledávaných muzeí. Muzeum voskových figurín Madame Tussaud zde sídlilo velmi dlouho, ale v roce 1884 bylo přestěhováno na Marylebone Road, která je odsud nedaleko.

zdroj: sherlock-holmes.org.uk
zdroj: sherlock-holmes.org.uk

Muzeum Sherlocka Holmese

V domě číslo 239 dnes najdete muzeum Sherlocka Holmese, jedné z nejznámějších postav anglické literatury. The Sherlock Holmes Museum, jak se nazývá anglicky, návštěvníkům nabídne prohlídku několika místností s voskovými figurínami a Holmesovými suvenýry. Přesný popis domu Sherlocka Holmese je schován v knihách Conana Doyla, a tak bylo muzeum postaveno přesně podle fiktivního příbytku detektiva.

Cena vstupu a otevírací doba muzea

Muzeum je otevřené každý den kromě Vánoc, od 9:30 do 18:00.
Dospělí za vstup zaplatí ₤10 a děti do 16 let ₤8.

Podívejte se na toto video, kde uvidíte byt Sherlocka Holmese v detailních záběrech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..