8 knih odehrávajících se v Londýně

old-books-1442085-mLondýn je hlučný, místy špinavý, konstantně se předelává, je velký, plný různých národností, historický i magický. Je prostě skvělým místem, do kterého lze zasadit příběh jakékoliv kategorie. Které z těch nejznámějších knih se odehrávají v Londýně? Čtěte dál!

Britská metropole je plná autorů, kteří o svém městě s nadšením píší, a je to tak už po staletí. List s knihami, které se odehrávají v britské metropoli je však velmi dlouhý, a tak jsme pro vás vybrali opravdu jen to nejlepší. Záměrně vynecháváme Sherlocka Holmese, o kterém už jsme napsali samostatný článek.

1) Harry Potter – J. K. Rowling

Asi tou úplně nejoblíbenější knižní ságou posledních let je Harry Potter. Ať už vezmete jakýkoliv ze sedmi dílů napsaných anglickou spisovatelkou J. K. Rowling, vždy se budou některé útržky odehrávat v Londýně. I v samotných filmech, které byly podle knihy natočeny, najdete mnoho záběrů z Londýna. Když například Harry letí na koštěti přes řeku Temži, kolem London Eye nebo Tower bridge. Magický příběh o čaroději není jen pohádkou pro malé děti, ale dnes je velmi populární i mezi dospělými. A pokud jste velkými fanoušky Harryho, určitě v Londýně nezapomeňte navštívit studio Warner Bros, kde se natáčely všechny filmy.

button

2) 1984 – George Orwell

Orwellova dystopie/antiutopie je snad na všech seznamech povinné četby, a vůbec se není čemu divit. V roce 1948 poslal lidem prostřednictvím svých řádků varování před diktátorskými režimy, které se nakonec vyplnilo. Celý příběh se odehrává v Londýně, který je ale součástí fiktivní Oceánie.

button

3) Da Vinciho kód (Šifra mistra Leonarda) – Dan Brown

Dobrodružné knihy od Dana Browna se těší velké popularitě po celém světě. A Da Vinciho kód je jednou těch, která se částečně dotýká i Londýna. Kdo tvorbu spisovatele zná, ví, že hlavní postavy nepobudou v jednom místě moc dlouho a cestují po celém světě.

button

4) Deník Bridgete Jonesové – Helen Fielding

Bridgete Jonesovou snad nemusíme představovat. Filmovou verzi zná totiž skoro každý. Málokdo ale ví, že film byl natočen jako námět knihy. Renée Zellweger exceluje v roli třicátnice snažící se zhubnout a najít si skvělého přítele. Vše se navíc odehrává v Londýně.

5) Paní Dallowayová – Virginia Woolfová

Obyčejný den ve společnosti Paní Dallowayové strávíme v červnu roku 1923. Woolfová však život svých postav, a místa, kde se pohybují, popsala tak svědomitě, že i dnes můžete jít cestou, kterou šla Paní Dallowayová po Londýně.

6) Neil Gaiman – Nikdykde

Městská fantasy z prostředí londýnského podzemí byla vydána už v minulém století, ale velké oblibě se těší dodnes.

7) Poirot: Vraždy s monogramem – Sophie Hannah/Agatha Christie

Dlouho očekávaný román, jehož hlavní hrdinou bude slavný detektiv Hercule Poirot, je tady! Dědici Agathy Christie svolili a prodali práva na postavu detektivka autorce mnoha bestsellerů Sophii Hannah. To nejdůležitější si však už sami domyslíte – příběh se odehrává v Londýně, a navíc v atraktivních 20. letech minulého století.

button

8) Volání kukačky – Robert Galbraith/J. K. Rowling

 J. K. Rowling vydala pod mužským pseudonymem další knihu. Tentokrát se však nejedná o žádnou magii, ale o detektivku, která se odehrává v Londýně. Knížka se rychle dostala na nejvyšší příčku žebříčku nejprodávanějších knih.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..