Soho

Noční Piccadilly Circus
Noční Piccadilly Circus

Soho je jednou z mnoha londýnských čtvrtí, která patří do Westminsterského obvodu. Její pojmenování pochází ze 17. století a původně se tak označoval jen jeden konkrétní hostinec. Lovci, kteří do něj pravidelně chodili, se zdravili slovem Soho.

Tato čtvrť měla být původně místem pro bohaté, ale kolem osmnáctého století se sem ve velkém začali stěhovat nemajetní a přistěhovalci. V polovině 19. století se toto místo stalo domovem prostitutek, bohémů z divadel a různých klubů otevřených po celou noc. V jiných částech světa byla londýnská čtvrť Soho známá hlavně díky erotickému průmyslu. Nyní už zde však tolik nevěstinců a obchodů s erotickým zbožím nenajdeme.

Dnes je Soho multikulturní oblastí, kde kvete průmysl, obchod, kultura i zábava. Je místem největší londýnské gaykomunity, kvalitních hudebních obchodů a je známa i pro svou rozlehlou čínskou část. Najdete zde také divadelní, filmové a televizní centrum.

Významných náměstí je v této čtvrti hned několik – Leicester square, Piccadilly Circus, nebo Soho square. Důležitými ulicemi jsou například Oxford Street a Regent Street (dvě největší nákupní místa Londýna), nebo Charing Cross Road (známá pro knižní průmysl).

Podívejte se na video s průvodcem po West endu, jehož částí je právě i Soho.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..