Piccadilly Circus

Náměstí Piccadilly Circus (někdy špatně označováno jako Picadely Circus nebo Picadilly Circus) je spojovací třídou několika dalších částí Londýna. Jeho domovem je obvod Westminster a Piccadilly je známé především díky mnoha neonovým reklamám.

Noční Piccadilly Circus
Noční Piccadilly Circus

Historie

Náměstí bylo vybudováno v roce 1819 za účelem spojení ulice Piccadilly a Regent Street. Sousedí s mnoha divadly, obchodními domy a zábavními budovami. Náměstí je také známé díky soše Eros.

Neonové reklamy

Už na počátku 20. století jste na náměstí mohli vidět reklamy, změnila se jen jejich původní podoba. Zářivky byly nahrazeny neonovými lampami a reklamní prostory se stáhly pouze do jednoho z rohů náměstí. Postupem času také klesl počet reklam, díky čím dál vyšším nákladům. Dnes určitě nepřehlédnete poutač značky McDonald´s, Sanyo, Nescafé či Coca-cola.

Významné budovy

V blízkosti náměstí se nachází hned několika významných budov. Kromě fontány Safthesbury Memorial se sochou Erose zde uvidíte divadlo Criterion, které je skoro celé umístěné pod zemí. Nachází se tu ale také koncertní hala London Pavilion.

Podívejte se na krátké video, které ukazuje časový vývoj Piccadilly Circus. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..