Nákupy

Asi každý z nás už minimálně slyšel o úžasných nákupních možnostech, které Londýn přináší a ti šťastnější z nás měli možnost zakusit to na vlastní kůži. Není možné popírat kouzlo londýnských nákupů, toto krásné město přináší vše, co si vášnivý „shopaholik“ může přát. Je jedno, po jakém sortimentu prahnete, v Londýně naleznete vše od velkých módních značek přes začínající umělce po vintage módu.

Kdo by neznal Oxford Street

Kdo by neznal snad nejznámější nákupní ulici na území Londýna, tedy Oxford Street. Troufám si tvrdit, že každý turista ji navštívil a většina z nich si odsud také něco odvezla. Na Oxford Street nalezneme více jak 300 obchodů od oblečení přes bytové doplňky po samotný nábytek, kosmetiku až po potraviny. Jen pro zajímavost tyto obchody zaujímají plochu téměř 5 milionů metrů čtverečních. Své obchody zde mají značky jako je Zara, Marks & Spencer, Debenhams, Mango a také, v Británii oblíbený, Topshop a Topman. Samozřejmostí je také notorický známý Primark, který je velice oblíbený nejen v Anglii ale i ve všech ostatních zemích, kde má své prodejny, a to zejména díky své velké cenové dostupnosti.

Kolmo k Oxfort Steet najdete ulici s názvem Regent Street, kde se nachází další široký seznam obchodů s rozmanitým sortimentem. Asi nejvýznamnější zastávkou v této ulici je světoznámý obchodní dům Liberty Store a opomenout nesmíte ani, pro děti velice atraktivní, Hamley’s. Tam ti nejmenší naleznou vše, co si jen mohou přát.

Notting Hill

Tuto Londýnskou čtvrť zná díky hollywoodskémů trháku asi každý. Film však dokázal zprostředkovat pouze část kouzla, které Notting Hill má. Notting Hill je absolutně okouzlující Londýnská část, která skýtá možnost nakoupit vintage módu a unikátní módní kousky od alternativních a začínajících mladých návrhářů. Nalezneme zde také stylová stará knihkupectví (ano, přesně takové jaké jste mohli vidět ve zmiňovaném filmu) a kavárničky a restaurace s pochoutkami v bio kvalitě.

Leadenhall Market

Je to krytý trh v Londýně, který nabízí výběr obchodů, restaurací a barů. Má bohatou historii a nádhernou architekturu z 14. století. Je otevřen od pondělí do pátku mezi 11.00 a 16.00. Více najdete na samostatné stránce.

Londýn pro náročné

V Londýně samozřejmě mají své obchody i světoznámé luxusní značky, na své si tedy přijdou všechny sorty nakupujících. Své obchody tu mají značky jako Christian Dior, Gucci, Prada, Channel a mnoho dalších. Většinu těchto butiků najdete v jedné z nejatraktivnějších čtvrtí Londýna – Knightsbridge. Kde se kromě těchto vyhlášených značek nalézají také velice zajímavé malé butiky. Sídlí zde také nejznámější obchodní dům v celé Velké Britanii, Harrods. Zde určitě stojí za návštěvu sekce s jídlem, ta je opravdovým zážitkem, a to nejen pro běžné milovníky dobrého jídla, ale zejména pro skutečné gurmány. V Kinghtsbridge je také mnoho vyhlášených restaurací, které svým návštěvníkům přinášejí to nejlepší z britské i zahraniční kuchyně.

Další částí, kde naleznete butiky luxusních módních značek, je bezesporu Bond Street, pojmenovaná ne po Jamesi Bondovi, jak by se mohlo zdát, ale po významném podnikateli 17. století, Siru Thomasu Bondovi. V této ulici najdeme také obchod snad nejtypičtější britské módní značky Burberry. Své místo zde mají samozřejmě obchody známých klenotnických domů Cartier a Tiffany.

Zkrátka Londýn je rájem pro všechny nákupů chtivé, každý si zde najde “to svoje” a možná ještě něco navíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..