Loni přijelo do Londýna asi pět milionů turistů

westminster-abbey2Britská ekonomika si v posledních měsících rozhodně nemusí stěžovat na cestovní ruch. V prosinci minulého roku totiž poprvé za 4 roky zkrotila svou inflaci.

Londýn byl vždy oblíbenou evropskou metropolí, kam se každoročně vydalo několik stovek tisíc turistů. V roce 2013 však cestovní ruch podpořilo hned několik významných událostí. Mezi nimi například narození královského potomka nebo vítězství britského tenisty Andy Murrayho ve dvouhře ve Wimbledonu. I proto se do této metropole přijelo podívat skoro 5 milionů turistů.

Více utrácejí

Kromě výrazného nárůstu jejich počtu zaznamenala vláda jejich větší utrácení peněz. Místní obchody, restaurace i hotely si tak vydělaly více než 3 miliardy liber, což je o pět procent více, než v roce 2012. Londýn tak porazil města jako Paříž nebo New York.

Talíb Rifáí, generální tajemník Světové organizace cestovního ruchu při OSN, se k situaci cestovního ruchu vyjádřil následovně. „Rok 2013 byl pro mezinárodní cestovní ruch skvělý rok. Odvětví cestovního ruchu prokázalo pozoruhodnou schopnost přizpůsobit se měnícím se podmínkám na trhu, což vyvolalo růst a tvorbu nových pracovních míst na celém světě navzdory doznívajícím ekonomickým a geopolitickým problémům.“

Více se dozvíte na webu ČT24.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..