Na Mime festivalu v Londýně zazářilo české představení

zdroj: nultybod.cz
zdroj: nultybod.cz

Známá česká zpěvačka Lenka Dusilová se na London International Mime Festivalu představila společně se souborem Spitfire Company. Představení bylo věnováno boxerovi Muhammadu Alimu a lidem bojujícím Parkinsonovou nemocí. 

Soubor Spitfire Company s hudebním doprovodem Dusilové v lednu letošního roku vystoupil na této akci jako zlatý hřeb večera. Je prvním českým projektem, kterému se podařilo získat pozvánku na takto prestižní festival. Navíc však své představení One Step Before the Fall hráli celkem čtyřikrát a obdrželi velmi kladné hodnocení v britských novinách The Times. Třešničkou na dortu bylo umístění fotografie z jejich představení na titulní stránce festivalového katalogu.

One Step Before the Fall

Premiéra originálního českého představení se však odehrála už dříve v roce 2013 díky Českému centru v Londýně. Spitfire Company za toto představení dokonce získalo ocenění a zaujalo programové ředitele právě Mime Festivalu. Sólo tanečního i divadelního rázu hrála nejdříve Markéta Vacovská (byla za tuto roli nominována na českou cenu Thálie), kterou nahradila Veronika Kotlíková. Ali Muhammad v představení zápasí s chorobou, která je vlastně metaforou ke snaze bojovat za něco, co se nedá vyhrát.

Podívejte se na video s protagonisty představení. 

Více informací si přečtěte v tomto článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..