City

Tower of London
Tower of London

City of London je jedním z mnoha městských obvodů anglického hlavního města. Co ale dělá City of London unikátní je, že společně s obvodem Wesminster, stál u zrodu dnešního Londýna. Z těchto dvou míst se totiž postupným rozšiřováním Londýn, tak jak ho známe, vyvinul.

Ani dnes však London of City nestojí opodál, tvoří finanční centrum města. Najít jej můžete také pod jednoduchým označením City nebo Square Mile (přesně taková je totiž jeho rozloha). I když zde bydlí naprosté minimum obyvatel (něco přes 8 tisíc), denně sem za prací dojíždí až 300 000 dalších lidí.

Toto místo bylo původně chráněno hradbami, které vybudovali Římané, ale hranice dnešního “města” jsou daleko za původním opevněním. Žádné velké pozůstatky z této doby, až na pár vrcholků zdí nad povrchem silnic, dnes již bohužel neuvidíte. City je nejmenším anglickým hrabstvím, a to nejenom díky své rozloze, ale i díky nízkému počtu obyvatel. I přesto všechno má ale City of London svého vlastního starostu – existuje totiž jako statutární město již od anglosaských dob. Další zvláštností je i unikátní volební systém, který je však platný pouze pro obyvatele čtvrti.

I když má tento londýnský obvod velmi malou rozlohu, najdete tu mnoho významných památek. Kromě moderní budovy pojišťovny Lloyds můžete také vidět katedrálu svatého Pavla, Památník Velkého požáru v Londýně, Královský soudní dvůr nebo Tower. K City patří i dva významné mosty – Tower Bridge a Millennium Bridge.

Jaký je rozdíl mezi The City of London a London? Podívejte se na video.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..