Tower

hrad-tower
Tower

Londýnský Tower leží v blízkosti řeky Temže, několik desítek metrů od mostu Tower Bridge. Oficiálními názvy této stavby jsou Palác a pevnost Jejího Veličenstva, nebo Tower of London.

Panovníci však  už v Toweru nesídlí několik staletí. Jako poslední ho používal král Jakub I. na přelomu 16. a 17. století. Jméno bývalému sídlu králů dala Bílá tvrz, která se nachází přímo uprostřed komplexu všech budov. White Tower nechal postavit v roce 1078 Vilem I. Dobyvatel, aby ochránil Normany.

Budova má na každém rohu věžičku a sloužila zároveň jako pokladnice, mincovna, palác, zbrojnice, pevnost nebo jako vězení pro členy vyšších vrstev. Naposledy se ve věznici za Druhé světové války nacházel Rudolf Hess.

Tower of London
Tower of London

Dnes je Tower považován především za turistickou atrakci. Mnoho turistů chce vidět nejen komplex všech budov, ale hlavně britské korunovační klenoty nebo také brnění z královské sbírky. Nadšence do historie jistě potěší zbytky hradeb z doby římské správy.

Zarezervovat vstupenky od £10.50 (sleva až 10% při rezervaci on-line)

Další atrakcí jsou také havrani, kteří jsou tu chováni kvůli staré legendě. Pokud totiž budou v Toweru havrani, nemusí se Anglie bát invaze. Každý havran má dokonce své jméno.

Podívejte se na krátké video pojednávající o Toweru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..