Budoucí britský panovník dostal jméno George Alexander Louis

Nejen celý Londýn oslavil narození budoucího anglického krále, který přišel na svět 22. července, přibližně v půl 5 večer. Vévodkyně z Cambridge ho porodila ve známé londýnské nemocnici Panny Marie, o které jste si mohli přečíst v jednom z minulých článků. Lidé se o jeho narození dozvěděli ze sociální sítě twitter a Buckinghamský palác vyvěsil pohlaví dítěte, jeho váhu i čas narození za branu paláce.

Princ George z Cambridge

královská koruna
královská koruna

Po několikaminutovém rozhovoru s pyšnými rodiči před nemocnicí se celá rodina odebrala do svého nynějšího sídla, kterým je Clarence house. Kate s dítětem zůstala v nemocnici pouhých 24 hodin. Královský potomek je až třetím následníkem v řadě, po svém otci Williamovi a dědečkovi Charlesovi. Jeho jméno bylo ohlášeno dva dny po porodu a jak se očekávalo, drží silnou královskou kontinuitu. Oficiálně se jmenuje Jeho královská výsost princ George z Cambridge. Před ním toto jméno neslo už 6 slavných králů a také se tak jmenoval tatínek současné královny Alžběty. Jméno Alexander se podle dostupných informací líbilo Kate a Louis má ve svém jméně zase William.

William si nyní vybírá svou 14 denní dovolenou a chce se intenzivně věnovat své manželce a dítěti. Poté se vrátí do práce a Kate pravděpodobně odjede ke své matce, která jí v rodičovských začátcích pomůže. Pozvání rodina dosala i od samotné královny, která odjela na své skotské sídlo Balmoral.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..