Výstava o Amy Winehouse ji v Londýně ukáže ve zcela novém světle

Židovské muzeum v Londýně otevřelo na začátku července novou expozici. Ta se věnuje životu známé zpěvačky Amy Winehouse, která v Londýně tragicky zemřela v červenci roku 2011. Bylo jí pouhých 27 let a pravděpodobně nešťastnou náhodou smíchala silné léky s alkoholem.

Rodinný portrét

Winehouse byla známá především díky svému originálnímu hlubokému hlasu, a také bohužel i díky opakující se závislosti na drogách.
Oficiální název výstavy je Rodinný portrét, protože odhaluje soukromí této populární britské umělkyně. A proč je k vidění právě v židovském muzeu? Winehouse totiž pocházela z židovské rodiny a velkou část svého života strávila ve čtvrti Camdem, kde se právě tato expozice vystavuje. Návštěvníci tak mohou zhlédnout předměty z jejího dětství, dospívání ale i různá ocenění za zpěv. Její rodina se ji snažila ukázat v jiném světle, jako talentovanou zpěvačku a odsunout její nekončící problémy s drogami a alkoholem. Snažili se dát šanci fanouškům, aby ji viděli jako normální ženu, jako Londýňanku, ne mediální oběť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..