Zajímavosti

Kromě památek najdete v Londýně i mnoho jiných zajímavých míst, která stojí za vaši návštěvu. Jsou to lokality, které jsou spojeny se slavnými osobnostmi či událostmi, ale i věci pro tuto metropoli typické.

V multikulturním městě jako je Londýn najdete mnoho čtvrtí, kde žijí specifické komunity lidí, nebo jsou prostě jen kvůli něčemu a někomu známé. Při návštěvě Londýna byste tedy neměli vynechat čínskou čtvrť nebo například Notting Hill, kde můžete vidět i pouliční karneval.

Toto město je jistě také rájem pro nakupování a zajímavá místa se najdou i v tomto odvětví. Známá je v Londýně Oxford Street, kde sídlí ty nejdražší módní a kosmetické značky známé po celém světě. Určitě si nenechte ujít ani známý obchodní dům Harrods.

Mnoho zajímavostí však můžete potkat i při procházce centrem města, aniž byste je prvoplánově hledali. Na každém rohu uvidíte typické červené telefonní budky, známé snad ze všech britských filmů. Kolem vás může projet neméně známý červený Double Decker nebo černé Taxi.

Pokud máte čas a chuť si odpočinout, můžete vyhledat jeden ze známých londýnských parků. Nejznámějším místem pro relaxaci je jistě Hyde Park, ležící v samém srdci tohoto velkoměsta. Pro hudební nadšence se v Londýně najde také několik neopomenutelných míst. Kromě některých kultovních barů tak můžete navštívit nahrávací studio v Abbey Road, kde své písně tvořili slavní Beatles.

Nemusíte však minout ani zajímavosti z oblasti sportu, kterých je v Londýně plno. Pochází odtud několik slavných fotbalových klubů. Stadion klubu Chelsea při návštěvě britské metropole nevynechá snad žádný fotbalový fanoušek. Další zastávkou může být i fotbalový chrám ve Wembley nebo jedno z olympijských sportovišť, kde se tyto hry konaly v roce 2012. Pro tenisové nadšence může být lákadlem zase Wimbledon, nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..