Triatlonista Linduška juniorský šampionát v Londýně nedokončil

zdroj: sxc.hu

Na světovém šampionátu v triatlonu, který se letos konal v Londýně, zbývalo jen jedno ze 36 míst pro Evropany. To si vybojoval František Linduška, jako jediný z České republiky. Na start mistrovství světa juniorů do 23 let nastoupilo osmdesát soutěžících, ale Linduška díky nezaviněnému pádu do cíle nedoběhl.

Šampionát se konal na stejných místech, jako letní olympiáda roku 2012. Start závodu byl v Hyde parku a účastnili se ho nejen Evropani, ale i Australané, Američané nebo Asijci. Soutěžící měli za úkol plavat úsek dlouhý 750 metrů, na kole objet dvacetikilometrový okruh a od cíle je dělilo ještě pět kilometrů běhu.

Linduška si hned po prvních stovkách metrů odnesl trhlinu na svém neoprenu, díky střetům se soupeři. “Asi to bylo nehtem,” domníval se. Po nasednutí na kolo se ocitl ve velké skupině, která doháněla čelo závodu. Asi v půlce okruhu však Izraelec před ním neustál smyk a zřítil se na zem. Český závodník pak už nedokázal zabránit střetu a z kola spadl také. Odřel si přitom nejen záda, ale i bok, nohu a odskákal to i naražený kotník. Závod pro něj tedy skončil v polovině soutěže nešťastnou shodou náhod.