Výrobu londýnských černých taxiků zachránil čínský investor

Datum: 23.9.2013 Autor: Veronika Březinová

londyn-taxi

Před více než rokem to vypadalo, že výroba typických londýnských taxiků TX4 nadobro skončí. Dnes se ale jejich produkce znovu obnovila díky čínské automobilce Gaely, která v insolvenci převzala společnost Manganese Bronze. Její zisky se každý rok zmenšovaly, protože jí byl odebrán monopol na výrobu a do Londýna tak začal import těchto “black cabs” ve velkém.

Černá auta se stala symbolem Londýna už v roce 1948, kdy poprvé vyjela do ulic hlavního města. Už od prvopočátku je vyráběla společnost Manganese Bronze, ale ta v posledních pěti letech nevykazovala žádné zisky. Proto se velmi dlouho zdálo, že éra tohoto londýnského symbolu skončí.

“Dnešek je mezníkem v historii společnosti, který znamená zároveň začátek něčeho, o čem věříme, že bude silná a prosperující budoucnost.“ Řekl podle deníku The Guardian nový ředitel Geely Li Schufu při znovuotevření linky. Kromě obnovení výroby čínský investor přijal i 66 nových pracovníků a počítá s několikanásobným zvýšením produkce. Deset nových taxíků má z výrobních linek sjet každý den a ročně by jich mělo být až dva tisíce. Všechny ale nezamíří do londýnských ulic, alespoň polovina z nich půjde do Saudské Arábie, Spojených arabských emirátů nebo Azerbájdžánu.

Více si o obnovení výroby černých taxiků přečtěte na stránkách Ihned.cz

Líbil se vám článek? Sdílejte ho na: