Nekonečný bazén v Londýně

Britská společnost Compass Pools společně s Alexem Kemsleymem připravili světovou novinku – Infinity Pool, v překladu Nekonečný bazén.

Výstavba

Přímo v centru Londýna, by měla příští rok vyrůst budova s pětapadesáti patry a s tzv. 360stupňovým bazénem, který by měl být konstruován z tvrzeného skla s objem 600 tisíc litrů. Bazén postavený s přesnou linií mrakodrapu bude mít však neviditelné ohraničení, a tak nechá turisty i obyvatele v domnění o tom, že voda drží na střeše zázračným způsobem. 

Stěny z tvrzeného skla budou dosahovat 1,5 m, aby si návštěvníci mohli v klidu stoupnout, ale také zaplavat. Dno bazénu, by mělo být také průhledné, ale jelikož mrakodrap bude fungovat také jako hotel, návštěvníkům by se naskytoval pohled na plavce podobně jako když navštíví londýnské akvárium.

Jak to vše funguje?

Největší výzvou tohoto projektu však bylo, jak by se do bazénu vstupovalo. Bylo tu několik nápadů, jak do bazénu vstupovat, např. Přidělat na vnější stranu bazénu schody či výtah, ale to by kazilo celý dojem. Proto Alex Kemsley vymyslel nápad s vchodem do bazénu přímo ze dna. Ale jak na to? 

Je to naprosto jednoduché. Aby se při každém otevření dveří do bazénu nevylila všechna voda, tým vymyslel přetlakové dveře, stejné jako v ponorce. Tím by zabránili vytékání vody a nerušili by celkový dojem střešního bazénu. Po vstupu do přetlakových dveří, by se automaticky měly vysunout schody, nebo žebřík, které by návštěvníkům usnadnil výstup do bazénu. 

Po zkoumání projektu, se zde vyskytl další problém. Když lidé vstoupí do bazénu, nevylije se voda ven na ulice? Na to Compass Pool vymysleli speciální systém, který by měl takovýmto problémům předcházet. Dalšími vychytávkami jsou například anemometry, které by měřily rychlost vzduchu, nebo systém pro hlídání teploty vody. 

Co je však stále velkou otázkou je to, jestli tento tým dostane všechna potřebná povolení ke stavbě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..