Doma, v Londýně i na konci světa … aneb Psycholog na cesty

Londýnský dav

Cestování. Sen nejednoho z nás. Ať už jen každoročně za sluncem k moři, na služební cesty do zahraničí, nebo toužíte se rovnou do ciziny přestěhovat. Důvodů je na tisíc, mohou vás lákat nekonečné pláže a celoroční teplo exotických zemí, nebo mírnější podnebí třeba právě Velké Británie

Jedete na dovolenou do Anglie? Pak si jistě představujete lány vřesu, zelenou přírodu, nebo každodenní procházky historickým Londýnem, poznávání jeho krás, kultury a setkávání se s novými lidmi. Možná bojujete s jazykovou bariérou, ale starousedlíci jsou k vám veskrze přívětiví, mluví pomalu, a tak se vcelku dobře domluvíte. Je to přesně takové, jaké jste si to představovali, snad i ještě o kapánek lepší. 

To až do doby, než se rozhodnete to Londýna přestěhovat. Ono pak to prvotní nadšení a euforie opadnou. Pokud se budete chtít stát součástí komunity, která vás tenkrát na dovolené tolik okouzlila, musíte jazyk ovládat na vysoké úrovni. Najednou na vás nikdo nebude brát ohledy. Kulturní šok, jazyková bariéra, všudypřítomná byrokracie, samota, nejistota a strach – to je jen několik málo stresových faktorů, které na vás při stěhování do zahraničí číhají. 

Možná jste řešili nějaké problémy už doma, v Česku. A myslíte si, že je cestou do zahraničí vyřešíte. Omyl. Změna životního stylu sice může být přesně to, co potřebujete, ale rozhodně to není všelék na vaše problémy. Protože ty, pokud je nezačnete řešit, vás doženou i na konci světa. Jednoduše před nimi neutečete. 

Psychologická podpora v zahraničí 

Najít česky mluvícího psychologa v zahraničí? Nemožné. Svěřovat se s problémy v cizím jazyce? Náročné. Můžete být na dovolené, nebo žít v cizině několik let, vždy pro vás bude přirozenější o svých problémech hovořit v mateřském jazyce. Nevěříte? Zkuste si to. Popište např. váš vztah k blízké osobě, nejprve v češtině, potom v angličtině. Vnímáte ten rozdíl? Každý jazyk má totiž svá specifika, svá pravidla, ustálené obraty. Takže když začnete mluvit, musíte své myšlení na daný jazyk „přeprogramovat“. A to není až tak jednoduché, jak by se zdálo. Proto se nám pocity vyjadřují nejlépe v mateřštině. 

Online psychologická poradna 

Což takhle moci řešit své problémy s česky mluvícím psychologem bez ohledu na to, v jaké části světa se zrovna nacházíte? Díky online komunikačním kanálům moderní doby je to jednoduché. Stačí vám mít u sebe mobil nebo počítač a být v dosahu signálu, internetového připojení. 

Mojra.cz je online psychologickou poradnou, která poskytuje konzultace prostřednictvím aplikací Skype, Viber, WhatsApp, přes telefon nebo emailem. Pomoc získáte v podstatě ihned, psychologové jsou připraveni se vám věnovat od pondělí do neděle, a to i ve večerních hodinách. Kromě poradenství v českém jazyce, nabízíme také konzultace v anglickém, německém, španělském, polské a slovenském jazyce, což jistě ocení zejména ti, kteří žijí s anglicky (aj.) hovořícím partnerem a chtějí společně řešit partnerskou krizi, výchovu dětí a mnoho dalšího.

Před problémy se nikde neschováte, proto je ideální mít po ruce rychlé a efektivní řešení ve formě online konzultací s psychologem, který hovoří vašim rodným jazykem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..